Koncert galowy zespołu “Abstrakt”

Prawdziwa eksplozja tańca nastąpiła 26 maja w sali widowiskowej Sochaczewskiego Centrum Kultury w Chodakowie. To za sprawą zespołu Abstrakt, który podczas koncertu galowego podsumował swój całoroczny dorobek. A sukcesów w minionym sezonie artystycznym zespół miał co niemiara. Jednym z nich jest tytuł Mistrzów Europy w kategorii – duety disco dance junior.


Koncert rozpoczął dyrektor Sochaczewskiego Centrum Kultury Artur Komorowski, przekazując słowa uznania prowadzącej zespół Monice Osieckiej-Jaworskiej. Były to podziękowania nie tylko za miniony sezon, ale i za całą trzydziestoletnią już działalność zespołu. Warto zaznaczyć, że tancerze „Abstraktu”, rokrocznie biorą udział w licznych zawodach i turniejach, a od początku września minionego roku stawali na podium ponad 120 razy.


Podczas tanecznego show na scenie zaprezentowały się wszystkie grupy zespołu. Ogromną dawkę pozytywnej energii zapewniły publiczności zarówno dziecięce, jak i młodzieżowe formacje. Podopieczni Moniki Osieckiej-Jaworskiej wystąpili solo, w duetach oraz w grupach, zapewniając widowni niezwykle energetyczne taneczne show. Na uwagę zasługuję także stroje tancerek, które podkreślały żywiołowość tańca. Każdy występ nagradzany był gorącymi brawami. Duże wrażenie robiło bogactwo stylów tanecznych, zaprezentowanych podczas blisko dwugodzinnego występu. Dynamiczne układy disco dance i disco freestyle momentami zdawały się przeczyć prawom grawitacji. Równie widowiskowo tancerki zaprezentowały się w technice jazz i modern. Ciekawie opracowane choreografie świetnie komponowały się z muzyką. Pojawił się też akcent związany z przypadającym wczoraj Dniem Matki. Jedna z młodszych grup zaprezentowała specjalnie przygotowany na tę okazję układ, dedykowany wszystkim mamom. 


Cały koncert okazał się wielkim tanecznym świętem. Nie tylko dla zespołu, ale i dla rodziców tancerzy i sympatyków zespołu, którzy wypełnili salę widowiskową do ostatniego miejsca. Podziękowania za pracę i zaangażowanie w minionym sezonie przekazała tancerzom Monika Osiecka-Jaworska. Padły też słowa uznania za wsparcie dla rodziców, instruktorów i przyjaciół zespołu. Nie zabrakło kwiatów i gratulacji, które przekazali zastępca burmistrza Marek Fergiński i dyrektor SCK Artur Komorowski.


Doroczna gala „Abstraktu” tradycyjnie zakończyła się wspólnym, żywiołowym tańcem wszystkich grup zespołu, do którego włączyła się także publiczność.


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka


Szersza fotorelacja z koncertu dostępna jest na Facebooku —> TUTAJ


More