Dobra passa Stanisława Osieckiego

W dniach 11-20 lipca w Świdnicy odbyły się Mistrzostwa Europy w szachach w grze klasycznej seniorów 50+. W polskiej drużynie na 1 szachownicy grał Mistrz FIDE Stanisław Osiecki i wygrał w 3 rundzie z aktualną Mistrzynią Świata amatorów FIDE z Malty – litwinką Margarita Baliuniene. W drużynie szachowej gra 4 zawodników i zawodniczek. Turniej rozegrany został na dystansie 11 rund systemem kołowym – każdy z każdym. Tempo gry 1,5 godz. i 30 sek. bonusu na 40 posunięć i 30 sek. bonusu na wykonanie następnych posunięć. Wygrała drużyna z Anglii. Drużyna polska zajęła 7 miejsce. W turnieju błyskawicznym gdzie tempo gry było 3 min+ 2 sek. bonusu po każdym posunięciu, 10 miejsce zajął FM Stanisław Osiecki (startowało 36 zawodników).