Międzynarodowy Festiwal Teatralny Unity IV

21 sierpnia w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie rozpoczęły się Laboratoria Ruchu, Tańca i Performansu, które odbywają się w ramach czwartej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Unity. W pierwszym etapie laboratoriów biorą udział performerzy z Teatr Młodych Twórców Maska i Stowarzyszenie Sztuka Nowa, którzy opracowują wspólnie warsztat na drugi tydzień zajęć.


„Dużo eksperymentujemy. W ruchu, choreografii i w działaniach performatywnych. Szukamy różnych inspiracji, odniesień do fragmentów literatury, ale też nawiązujemy do wspomnień i własnych doświadczeń związanych z przestrzenią Sochaczewa – mówi opiekun artystyczny festiwalu Dawid Żakowski – Na bazie wspomnień i towarzyszących nam emocji kreujemy wewnętrzne krajobrazy. W procesie tym dążymy do zbudowania bardzo konkretnej przestrzeni performatywnej, do której w przyszłym tygodniu zaprosimy ludzi z zewnątrz.”


29 sierpnia do performerów dołączą osoby, które zgłosiły chęć udziału w tym wyjątkowym projekcie. Lista jest wciąż otwarta, można jeszcze dołączać. Oferta skierowana jest do młodych ludzi, którzy interesują się teatrem/tańcem/sztukami performatywnymi. Doświadczenie nie jest konieczne, a udział w laboratoriach jest bezpłatny. Warsztaty odbywać się będą pod okiem ekspertów: Marii Bijak, Patrycji Babickiej, Darii Dudek, Mateusza Nguyena, Agaty Zataj, Pawła Mandziewskiego, Dawida Żakowskiego we współpracy z performerkami i performerami z Teatru Młodych Twórców Maska Sochaczewskiego Centrum Kultury i Teatru Sztuka Nowa. Zajęcia mają strukturę działań warsztatowych, które stopniowo wprowadzają uczestników w zagadnienia z zakresu teorii i praktyki performatywnej. Zwieńczeniem Laboratoriów Ruchu, Tańca i Performansu będzie pokaz finałowy, który odbędzie się 2 września o godz. 18.00 w parku im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie.


Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: laboratoria.unity@gmail.com


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka


UNITY IV Międzynarodowy Festiwal Teatralny oraz Laboratoria Ruchu, Tańca i Performansu organizowane są przez Stowarzyszenie Sztuka Nowa i Sochaczewskie Centrum Kultury w Sochaczewie. Projekt współfinansowany ze środków Miasta Sochaczew.


More

Ułatwienia dostępu