Międzynarodowy Festiwal Teatralny UNITY IV

W Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie trwają Laboratoria Ruchu, Tańca i Performancu, które odbywają się w ramach czwartej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Unity. Zajęcia z zakresu tańca współczesnego prowadzi Marysia Bijak – aktorka tancerka, absolwentka AST im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Za blok kreatywnego pisania odpowiedzialna jest dramaturg Patrycja Babicka. Nad całością artystyczną czuwa reżyser Dawid Żakowski.


Podczas laboratoriów można obserwować nie tylko ciekawe interakcje pomiędzy uczestnikami, ale i ogromny zapał twórczy, co z pewnością zaowocuje podczas finałowego spektaklu. Dzisiejsze zajęcia w dużej mierze oparte były na pracy z ciałem i improwizacji. Jakie przełożenie będzie miała ekspresja cielesna na efekt końcowy, dowiemy się już niebawem. Prace są intensywne i z każdym dniem nabierają tempa. Pokaz finałowy odbędzie się w najbliższą sobotę 2 września o godz. 18.00 w parku im. Fryderyka Chopina. Zapraszamy i zachęcamy do aktywnego uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu performatywnym.


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka


Szersza fotorelacja dostępna jest na Facebooku —> TUTAJ


UNITY IV Międzynarodowy Festiwal Teatralny oraz Laboratoria Ruchu, Tańca i Performansu organizowane są przez Stowarzyszenie Sztuka Nowa i Sochaczewskie Centrum Kultury w Sochaczewie. Projekt współfinansowany ze środków Miasta Sochaczew.
More

Ułatwienia dostępu