Nabór do zespołu “Folklorek”

19 września w Sochaczewskim Centrum Kultury odbył się nabór do Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca “Folklorek”.


Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „FOLKLOREK” działa w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83, od jesieni 2014 roku. Autorski program artystyczny stworzyła Katarzyna Proch. Początkowo na warsztaty uczęszczało kilkanaście osób, z czasem jednak grupa się rozrosła i w tej chwili liczy około 60 dzieci w wieku od 4 do 19 lat, które zostały podzielone na grupy wiekowe.

Program został stworzony w celu nauczania dzieci i młodzieży tańców ludowych z różnych regionów Polski i tańców narodowych. Podczas prób dzieci uczą się też sztuki śpiewu i staropolskich zabaw ludowych. To na tych zajęciach wycinają hołubce, cwałują, śpiewają gwarą ludową, wydają okrzyki i piski pełne radości. Działaniem stworzonego projektu jest pielęgnacja, rozwijanie i krzewienie lokalnych tradycji kulturowych, integracja dzieci i młodzieży, urozmaicanie imprez jak również to, aby te tradycje i kultura zachowały się na dalsze lata i zostały ocalone od zapomnienia dla następnych pokoleń. Przygotowane podczas zajęć dynamiczne choreografie prezentowane są podczas imprez i festiwali na terenie miasta jak i województwa mazowieckiego.

Zajęcia w ramach Dziecięcego – Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca „Folklorek” prowadzą mgr Katarzyna Proch – instruktor tańca ludowego, muzyk, instrumentalista, pedagog oraz mgr Kinga Przybylska – instruktor wokalny, muzyk, instrumentalista, pedagog.


Oficjalny fanpage zespołu dostępny jest na Facebooku —> TUTAJ

Zapraszamy również na Instagram – Folklorek Sochaczew —> TUTAJ


More

Ułatwienia dostępu