Komeda Reflections – koncert Macieja Tubisa

W wielkim skupieniu publiczność wysłuchała koncertu „Komeda Reflections”, który odbył się 18 listopada w Sochaczewskim Centrum Kultury. Koncert poświęcono muzyce Krzysztofa Komedy, którą w swoich autorskich aranżacjach zaprezentował Maciej Tubis – pianista, kompozytor oraz adiunkt w łódzkiej Akademii Muzycznej na wydziale jazzu. Artysta dwukrotnie wcześniej gościł w Klubie Kontrast – z formacją Tubis Trio, której jest liderem oraz w duecie Bolewski&Tubis.


Tym razem koncert wyjątkowo odbył się w sali widowiskowej. „Tylko tu była możliwość by artysta mógł u nas zagrać na fortepianie akustycznym. Nie mogliśmy przenieść fortepianu do klubu, dlatego postanowiliśmy przenieść klub do dużej sali” – mówiła witając gości Magdalena Franaszek-Niewiadomska.

Podczas muzycznego wieczoru usłyszeliśmy zarówno te znane – “Kołysanka Rosemary”, „Nim wstanie dzień” – jak i mniej popularne kompozycje Komedy. Wszystkie zagrane z wielką finezją i niezwykłym kunsztem muzycznym. Maciej Tubis oddając maestrię muzyki słynnego kompozytora, nie pozbawił jej jednocześnie własnego unikalnego stylu. Ciekawym zabiegiem okazało się także użycie w kilku utworach syntezatorów analogowych. Całość zachwycała niezwykłą melodyjnością, dynamiką i żywą ekspresją.


Podczas koncertu Maciej Tubis wykonał również dwie autorskie kompozycje, które zwiastują jego autorski projekt solowy. Po wysłuchaniu tych utworów, można mieć pewność że zdecydowanie warto czekać na nową płytę łódzkiego pianisty.


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka


Szersza fotorelacja dostępna jest na Facebooku —> TUTAJ


More