Po drugiej stronie lustra

Za nami Miejski Dzień Dziecka. Obchody tego wyjątkowego święta odbyły się 26 maja w parku im. I.W. Garbolewskiego. Na ten specjalny dzień, Sochaczewskie Centrum Kultury przygotowało dla dzieci grę terenową „Po drugiej stronie lustra”, która spotkała się z wielkim zainteresowaniem zarówno maluchów, jak i trochę starszych dzieci.  Wszyscy fantastycznie odnaleźli w świecie Alicji i jej czarów.


Do gry terenowej opartej na książce „Alicja w krainie czarów”, w bajkowym stylu wprowadziła dzieci grupa teatralna „Young Maska”, która sprawiła, że wszyscy fantastycznie odnaleźli się po drugiej stronie lustra. Na uczestników gry czekali też instruktorzy SCK, dzięki którym na każdym etapie dzieci miały zapewnione mnóstwo frajdy i wiele ciekawych wyzwań.


Zadaniem dzieci było m.in. namalowanie różanego ogrodu, rozwiązanie zagadek kapelusznika, przejście toru sprawnościowego śladami królików, kocie tańce-połamańca czy gra w krokieta. We wszystkich konkurencjach dzieci spisały się na medal.  Na końcu czekała na wszystkich niespodzianka. Każdy kto zdobył komplet stempli za wykonane zadania i prawidłowo rozwiązał krzyżówkę, otrzymał od „królowej” specjalną odznakę i ciasteczko z wróżbą.


Równie ciekawie było na scenie, gdzie w wir konkursów i zabaw wciągnęła dzieci wesoła elfica. Nie mogło też zabraknąć ulubieńców najmłodszych – muppetów Mańka i Franka, które sprawiły, że maluchom nie schodziły uśmiechy z twarzy.


To był cudowny dzień pełen beztroski, radości i dobrej zabawy. W minioną sobotę wszyscy byliśmy dziećmi.


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka


Szersza fotorelacja dostępna jest na Facebooku —> TUTAJMore

Ułatwienia dostępu