Wernisaż wystawy pracowni “Wytwórnia”

We wtorkowy wieczór 11 czerwca w Galerii Zedek otwarta została wystawa “Mydło i powidło”, której autorami są uczestnicy zajęć plastycznych pracowni “Wytwórnia”, działającej w Sochaczewskim Centrum Kultury pod kierunkiem artystki Emilii Zielińskiej. Swoje prace zaprezentowało czterdzieścioro dzieci. Na wernisażu pojawili się znajomi, rodzice i opiekunowie młodych artystów, którzy z dumą podziwiali ich prace.


Gratulacje młodym twórcom złożyli pełniąca obowiązki dyrektora SCK Magdalena Franaszek-Niewiadomska oraz burmistrz Sochaczewa Daniel Janiak, którzy skierowali również wiele ciepłych słów w kierunku Emilii Zielińskiej, pod skrzydłami której dzieci z powodzeniem rozwijają swoje talenty. Wszystkie dzieci otrzymały upominki i pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło tez słodkości.


Ekspozycja, jak sama nazwa sugeruje, to miszmasz różnorodnych technik i tematów uchwyconych na kartkach i płótnach. Na wystawie można znaleźć m.in. portrety, pejzaże, martwą naturę, zwierzęta, postaci z bajek i architekturę. Są również ciekawe elementy designu oraz kopie dzieł wielkich mistrzów. Uwagę przykuwają starannie wykonane i wiernie odwzorowane części twarzy.


Warto zaznaczyć, że wystawa “Mydło i powidło” jest podsumowaniem działań podopiecznych pracowni “Wytwórnia” w mijającym sezonie artystycznym. Dzieci przygotowywały swoje prace przez cały rok szkolny. Nie sposób w kilku zdaniach ująć całej tematyki wystawy i opisać wszystkich technik, którymi zostały wykonane prace, dlatego zachęcamy do odwiedzenia galerii Zedek i zwiedzania wystawy osobiście. A wszystkim młodym twórcom gratulujemy i kibicujemy w dalszym rozwoju i poszerzaniu artystycznych pasji!


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka

Szersza fotorelacja dostępna jest na Facebooku —> TUTAJ


More

Ułatwienia dostępu