Koncert jubileuszowy zespołu “Folklorek”

Jubileuszowy koncert Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca “Folklorek”, który odbył się 15 czerwca w amfiteatrze zostanie nam w pamięci na długo. Działający w SCK pod kierunkiem Katarzyny Proch zespół, z okazji swoich 10 urodzin zaprezentował przed sochaczewską publicznością kolorowe taneczno-wokalne widowisko w fantastycznym wydaniu. Koncert odbył się pod patronatem starosty Jolanty Gonty i burmistrza Daniela Janiaka.


Na scenie amfiteatru wystąpiły wszystkie grupy wiekowe zespołu. 65-osobowy skład dał z siebie wszystko by zaprezentować się w jak najlepszym stylu. I tak właśnie było. “Folklorek” przyzwyczaił nas przez minione 10 lat do wysokiego poziomu artystycznego. Tym razem zespół również stanął na wysokości zadania. Spektakularny taniec w bajecznie kolorowych ludowych strojach, wesołe piosenki, zabawy i przyśpiewki ludowe zachwyciły publiczność. Dzieci i młodzież zaprezentowały piękny program artystyczny oparty na folklorze kilku regionów, m.in. Łowicza, Śląska, Krakowa Beskidu czy Kurpi, gorąco oklaskiwany setki sochaczewian zgromadzonych na widowni. “Folklorkowi” towarzyszyła na scenie kapela muzyków z zespołu “Patria” pod kierunkiem Arkadiusza Mamcarza. Folkowe rytmy niosły się szerokim echem po amfiteatrze. Fantastycznie wykonana muzyka na żywo skłaniała do wspólnej zabawy. “Wiązankę góralską” wraz z zespołem śpiewała cała publiczność. Nie zabrakło też wspomnień i odniesień do historii zespołu, którą pomiędzy utworami przybliżyła Katarzyna Bednarska.


Po części artystycznej była czas na życzenia i gratulacje dla zespołu, które na ręce Kasi Proch przekazali pełniąca obowiązki dyrektora Sochaczewskiego Centrum Kultury Magdalena Franaszek-Niewiadomska oraz zaproszeni goście. Słowa uznania skierowali do zespołu m.in. burmistrz Sochaczewa Daniel Janiak, radny sejmiku województwa mazowieckiego Michał Orliński z żoną Anną reprezentującą posła na Sejm RP Macieja Małeckiego, przewodniczący rady powiatu Andrzej Kierzkowski oraz przewodniczący rady miasta Sylwester Kaczmarek. Podziękowania prowadzącej zespół przekazali również reprezentanci rodziców członków zespołu oraz dyrekcja Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sochaczewie – Agnieszka i Mariusz Więckowie. Nie zabrakło kwiatów, listów gratulacyjnych i upominków.


Kasia Proch (założycielka, instruktorka, choreograf i kierownik muzyczny “Folklorka”), nie kryjąc łez wzruszenia, podziękowała oficjalnie całemu zespołowi oraz najbliższej rodzinie za okazywane każdego dnia wsparcie, dzięki któremu może angażować się w pracę na rzecz “folklorkowej rodziny”. Podkreśliła ogromne zaangażowanie, pasję i serce, które od 10 lat wkładają w działalność zespołu zarówno mali artyści jak i ich rodzice. Wszyscy członkowie zespołu otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy, a ci którzy są w zespole od samego początku uhonorowani zostali koszulkami “FolkVip”. Podziękowania padły również w kierunki Joli Kawczyńskiej, która przed laty była pomysłodawczynią powstania tej pięknej artystycznej rodziny, którą od 10 lat tworzy Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca “Folklorek”.


Wielkie brawa dla całego zespołu i Katarzyny Proch za wczorajsze piękne artystyczne widowisko oraz wieloletnie pielęgnowanie i krzewienie naszych kulturowych tradycji. Życzymy samych sukcesów!


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka


Szersza fotorelacja dostępna jest na Facebooku —> TUTAJMore

Ułatwienia dostępu