Malujące Ewy – wystawa “Barwy wspomnień”


W Sochaczewskim Centrum Kultury 14 marca odbył się wernisaż wystawy “Barwy wspomnień” z cyklu Malujące Ewy. Jest to największa na terenie Sochaczewa i okolic wystawa zbiorowa, na której prezentowana jest twórczość pań z terenu miasta i powiatu sochaczewskiego. Jej celem jest prezentacja obrazów oraz integracja lokalnego środowiska artystycznego. Inicjatorką i pomysłodawczynią cyklu wystaw Malujące Ewy jest Barbara Jachimowicz.

Na piątkowym wernisażu wystawy “Barwy wspomnień” swoje obrazy zaprezentowały 33 panie z terenu Sochaczewa i okolic. Były to głównie oleje na płótnie. Wszystkim artystkom wręczone zostały symboliczne tulipany i pędzelki. Oprawę wieczoru zapewnili: Piotr Jędraszczak i Dominik Janiszewski. Saksofonowo-gitarowy duet zaprezentował kilka utworów w klimacie bossa novy, które wprowadziły bohaterki wernisażu i zaproszonych gości w miły, nostalgiczny nastrój. Na gości czekał też słodki poczęstunek. Był to wieczór pełen dobrej muzyki i niespiesznych rozmów o sztuce.
Wystawę “Barwy wspomnień” można oglądać w Galerii TRAKT w Sochaczewskim Centrum Kultury w Chodakowie do połowy kwietnia.

Wstęp wolny. Zapraszamy.Fot. Iza Strzelecka


More