Klub Literacki – Bitwa na dwa wiersze

W piątek 15 marca w Klubie Kontrast, mieszczącym się w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie w ramach Klubu Literackiego “Między kartkami” odbyło się spotkanie z poetą Markiem Wawrzkiewiczem oraz “Bitwa na dwa wiersze”. Poetycki wieczór uświetniła swoim recitalem Monika Rychwalska, której na fortepianie oraz gitarze akompaniował Konrad Bańburski.

Wieczór upłynął w bardzo miłej atmosferze. W pierwszej części, licznie zgromadzeni sympatycy poezji mieli okazję poznać twórczość Marka Wawrzkiewicza. Poeta, w rozmowie z Tadeuszem Hutkowskim, przybliżył gościom swój życiorys oraz zaprezentował kilka wierszy. Po rozmowie z poetą odbyła się Bitwa na dwa wiersze. W “pojedynku” zmierzyło się 18 uczestników, każdy zaprezentował po dwa wiersze.

Bitwę na dwa wiersze wygrał Krzysztof Marek Smolarz, drugie miejsce zajął Zbigniew Mysłowiecki.

Przyznano także trzy wyróżnienia: Monice Kosowiec-Placek, Danucie Bartoszuk i Stanisławowi Wasilewskiemu.

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy.

Wszystkich zgromadzonych tego wieczoru w Klubie Kontrast zachwycił występ Moniki Rychwalskiej, która zaśpiewała kilka bardzo znanych standardów jazzowych (i nie tylko). Na gitarze i fortepianie akompaniował jej Konrad Bańburski. Publiczność nagrodziła duet gorącymi brawami, nie obyło się bez bisu.


Fot. Iza Strzelecka


More