Klub Literacki – Bitwa na dwa wiersze

W piątek 15 marca w Klubie Kontrast, mieszczącym się w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie w ramach Klubu Literackiego “Między kartkami” odbyło się spotkanie z poetą Markiem Wawrzkiewiczem oraz “Bitwa na dwa wiersze”. Poetycki wieczór uświetniła swoim recitalem Monika Rychwalska, której na fortepianie oraz gitarze akompaniował Konrad Bańburski.

Wieczór upłynął w bardzo miłej atmosferze. W pierwszej części, licznie zgromadzeni sympatycy poezji mieli okazję poznać twórczość Marka Wawrzkiewicza. Poeta, w rozmowie z Tadeuszem Hutkowskim, przybliżył gościom swój życiorys oraz zaprezentował kilka wierszy. Po rozmowie z poetą odbyła się Bitwa na dwa wiersze. W “pojedynku” zmierzyło się 18 uczestników, każdy zaprezentował po dwa wiersze.

Bitwę na dwa wiersze wygrał Krzysztof Marek Smolarz, drugie miejsce zajął Zbigniew Mysłowiecki.

Przyznano także trzy wyróżnienia: Monice Kosowiec-Placek, Danucie Bartoszuk i Stanisławowi Wasilewskiemu.

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy.

Wszystkich zgromadzonych tego wieczoru w Klubie Kontrast zachwycił występ Moniki Rychwalskiej, która zaśpiewała kilka bardzo znanych standardów jazzowych (i nie tylko). Na gitarze i fortepianie akompaniował jej Konrad Bańburski. Publiczność nagrodziła duet gorącymi brawami, nie obyło się bez bisu.


Fot. Iza Strzelecka


More
Wirtualny spacer Galerią ZeDeK
Zapraszamy do odbycia wirtualnego zwiedzania Galerii ZeDeK. Część z prezentowanych obrazów można zakupić online.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup