SPAT – III Sochaczewski Festiwal Teatralny


III Sochaczewski Festiwal Teatralny SPAT za nami. 22 marca sceną Sochaczewskiego Centrum Kultury w Chodakowie zawładnęły dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli. W siedmiu prezentacjach teatralnych, przygotowanych specjalnie pod kątem tego festiwalu, wystąpiły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 6, z Niepublicznego Tęczowego Przedszkola w Sochaczewie, z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie, z Akademii Prymusa, ze Szkoły Podstawowej w Teresinie oraz ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Płocku.

Jury w składzie:

Marta Wasilewska – kierownik Sekcji Teatru, Estrady i Sztuk Pięknych SCK

Jolanta Kawczyńska – kierownik Sekcji Integracji Społecznej SCK

Monika Osiecka-Jaworska – specjalista do spraw tańca

przyznało dwie nagrody i dwa wyróżnienia.

Nagrodę SPAT GRAND PRIX zdobył Teatr „Słowo” ze Szkoły Podstawowej w Teresinie za monodram pt. “Opowieść o rzeczach ważnych i mniej ważnych” na podstawie wierszy Danuty Wawiłow. Na scenie królowała jedna aktorka, 9 letnia Kalina Staszewska. Skupiła na sobie uwagę widzów od początku, aż do ostatniej sekundy monodramu. Jej nad wyraz dojrzała gra aktorska wypełniła scenę, pokazując jak dziecko przeżywa swoje małe i większe kłopoty, żyjąc we współczesnym, pełnym pośpiechu i szumu, świecie. Nagrodę przyznano, doceniając zarówno osobowość sceniczną jak i scenariusz monodramu.

Perłę SCK przyznano Grupie Zgrywusy ze Szkoły Podstawowej w Płocku za spektakl “Pręcik”, podejmujący trudny temat choroby  przedstawiony w przystępny dla dzieci sposób. Jurorów zachwyciła gra aktorska i scenariusz.

Wyróżnieniami uhonorowano dwie grupy:

Grupę Nutki za spektakl “Rzepka”, w którym można było cieszyć się pięknem scenografii oraz choreografii prezentowanej przez najmłodszych aktorów na festiwalu,

oraz

Grupę Maskarada za bajkę “Czerwony kapturek”, w której dzieci i młodzież pięknie wcieliły się w znane wszystkim postaci. Widać było, że mali aktorzy cieszą się zabawą w teatr. Tempo i zwroty akcji, plus pomysłowa scenografia, dały efekt godny wyróżnienia.


Wszystkim młodym aktorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Fot. Maciej Frankowski

Fot. Monika Osiecka-Jaworska


More

Ułatwienia dostępu