Międzynarodowy Festiwal Teatralny Unity – Akcja sadzenia drzew

Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Unity” to projekt społeczno‐artystyczny oparty na potencjale lokalnych środowisk miasta Sochaczew i jego okolic (Sochaczewskie Centrum Kultury, Teatr Maska, Zespół taneczny Abstrakt, Orkiestra Kameralna Camerata Mazovia, Pracownia Eksperymentów Audiowizualnych), jak również na wymianie i współpracy międzynarodowej z partnerami z Czech (Cooltour, Ostrava), Słowacji (PST – Contemporary Dance Space, Kosice) i Węgier (Ziggurat, Budapeszt). Przewiduje szereg wydarzeń́ artystycznych i społecznych realizowanych na terenie Miasta Sochaczew i w Sochaczewskim Centrum Kultury w sierpniu 2019 roku.


22 sierpnia w ramach festiwalu Unity odbyła się akcja sadzenia drzew wokół sceny plenerowej w SCK w Boryszewie. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz miasta i harcerze, którzy wraz z performerami i tancerzami, posadzili kilkanaście drzewek.

Fot. Sebastian Stępień

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Sochaczew i przez Rządy Czech, Słowacji, Węgier, Polski w ramach Visegrad Grants ze środków International Visegrad Fund.


More

Ułatwienia dostępu