Wystawy online w Galerii e-ZeDeK

Zapraszamy serdecznie miłośników sztuki na wystawy online Galerii ZeDeK.


Otwarcie pierwszej wystawy online w Galerii e-ZeDeK odbyło się na profilu “e-SCK” w piątek 20 marca. Zaprezentowana została twórczość Mai Ryż.

Maja Ryż prowadzi w Sochaczewskim Centrum Kultury pracownię ceramiki Majolika. Jako pedagog, nauczyciel Montessori, plastyk, ceramik od ponad 16 lat pracuje z dziećmi. Doświadczenie zawodowe i wykształcenie zdobywała w Polsce oraz za jej granicami.

„Pracowałam jako nauczyciel wychowawca w Domu Dziecka, poza tym prowadziłam zajęcia artystyczne dla młodzieży w centrum kultury i galerii. W ciągu dziewięcioletniego pobytu w Irlandii pracowałam jako przedszkolny nauczyciel Montessori. Równocześnie prowadziłam zajęcia artystyczne w Korpusach Pokoju przy Duszpasterstwie Ojców Dominikanów w Dublinie. Włączałam się w realizację projektów mających na celu integrację społeczno- kulturalną. Współorganizowałam Kiermasz Bożonarodzeniowy przy Polskim Ośrodku Społeczno- Kulturalnym w Dublinie, wystawiałam swoje prace malarskie podczas wystawy Kobieta Kreatywna w tym samym miejscu” – opowiada artystka. Zachęca przede wszystkim do pracy z gliną, która daje zastrzyk pozytywnej energii, sprzyja relaksacji, pozwala na eksperymentowanie i twórcze poszukiwanie rozwiązań – „Tworząc odwołuję się do nieskończonych pokładów inspiracji, tkwiących w świecie roślin, geometrii, abstrakcji. Pomysły płyną zewsząd. Czasami zaskakujące skojarzenia przychodzą niespodziewanie- przez zatrzymanie się na jakimś elemencie rzeczywistości- wykadrowanym (w umyśle) fragmencie drzewa czy krajobrazu, napotkanej roślinie, chropowatym kamyku, nasionku, kałuży… Wszystko może być inspiracją”.


Wystawę twórczości Mai Ryż można obejrzeć na profilu “e-SCK” na facebooku —> TUTAJ

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


Otwarcie drugiej wystawy online w Galerii ZeDeK odbyło się na profilu e-SCK na facebooku w piątek 27 marca. Tym razem pokazaliśmy twórczość malarską artystki sztuk pięknych – Moniki Boruty-Sałacińskiej. Wirtualna wystawa uzupełniona została dźwiękami muzyki klasycznej w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia.

Monika Boruta-Sałacińska maluje światło, uczucia i ulotne chwile. Sięga do istoty ludowego piękna, które jest dla niej spontanicznie i wynika z zamiłowania do sztuki prostej. Przeplata impresjonizm dodający obrazom lekkości z realizmem, który modeluje światło i kontury. Obserwuje świat, ludzi i przyrodę, stąd czerpie inspiracje. Artystka prowadzi w Sochaczewskim Centrum Kultury zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od 1999 roku czynnie uczestniczy w plenerach i wystawach. Ma na swoim koncie wielokrotne zwycięstwo w biennale ,,Sochaczewski Laur, Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodę Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie Kocham Polskę – Skarby Narodu. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach i kościołach w Polsce, Hiszpanii (Madryt), Bułgarii, Stanach Zjednoczonych (New Jersey), Szwajcarii i Francji (Paryż).


Wystawę malarstwa Moniki Boruty-Sałacińskiej można obejrzeć na profilu „e-SCK” na facebooku —> TUTAJ


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


Jako trzecia w Galerii ZeDeK zaprezentowana została Wielkanocna wystawa pokonkursowa, na której zaprezentowane zostały prace nadesłane do Konkursu na najładniejszą kartkę i ozdobę wielkanocną. Otwarcie wystawy odbyło się w piątek 3 kwietnia na profilu “e-SCK.

Wielkanocną wystawę można obejrzeć na profilu „e-SCK” na facebooku —> TUTAJ


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


W piątek 10 kwietnia Galeria ZeDeK kolejny raz otworzyła swoje wirtualne drzwi. Tym razem zaprezentowana została twórczość Gamida Ibadullayev’a.

Gamid Ibadullayev – artysta malarz, rzeźbiarz, historyk sztuki, fotograf, operator filmowy i muzyk. Wielokrotnie zaskakiwał twórczością w Polsce i na całym świecie. Jego prace znajdują się w kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej w Baku, a w Sochaczewskim Centrum Kultury prowadzi Pracownię Eksperymentów Audiowizualnych.

Gamid urodził się w 1980 r. w Baku, w Azerbejdżanie. Tam też, na Akademii Sztuk Pięknych, studiował ceramikę i historię sztuki, w 2003 roku otrzymał dyplom magistra. Inspirowała go fotografia i polscy artyści. Wybiera naszą uczelnię i… pakuje plecak. Tu jednak stwierdza, że same zdjęcia to za mało, żeby odbić procesy, którym ulega wciąż zmienna, chimeryczna przyroda. Tak więc w 2008 roku ukończył kierunek operatorski Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie.

Ibadullayev stworzył swój własny awatar, którego zamknął w pierwotnej symbolice, przywołując w swej twórczości niepowtarzalną falę zapomnianych dźwięków oraz struktur. Awatar artysty, w zarzuconym skomplikowanymi formami świecie sztuki, zaskakuje odbiorcę prostotą opartą na przyrodzie, której przecież jesteśmy nierozerwalną częścią. „Nie chcę konkurować z przyrodą, chcę z nią współpracować” – tłumaczy. Wizje awatara zapisuje w skomplikowanych obrazach wypełnionych skrajnymi emocjami, w których niepokój i cisza ciągle ze sobą konkurują. To mocna odpowiedź Gamida na sztuczny twór, jakim jest machina cywilizacji. Sztucznego bytu, który nieustanie „udoskonalamy”, depcząc to, co… ludzkie. „Ludzie, ludziom zgotowali taki los” zdaje się przemawiać jego awatar. I, paradoksalnie, pokazuje nam zupełnie inną perspektywę – ciągłość białego szumu. Dźwięku, który znany jest nam tak dobrze od pierwszych chwil naszego istnienia. Co ciekawe, nie wymusza na odbiorcy akceptacji swoich wizji. Białym szumem przywraca prawdę, którą każdy może odczytać na swój sposób. Taki odbiór sztuki pozwala na zachowanie własnej tajemnicy, indywidualizmu przy jednoczesnym współistnieniu w społeczeństwie. Gamid jest też muzykiem. Tu awatarowi pozwala na tworzenie swobodnych improwizacji, które przenikają się z muzyką innych wykonawców przynależących do zespołu. Melodia, rytm ustępuje miejsca tematowi, a same utwory świetnie współgrają z infernalną poetyckością przyrody zatrzymaną w dźwiękach, kadrze, rzeźbie czy obrazie.


Wystawę twórczości Gamida Ibadullayev’a można obejrzeć na profilu „e-SCK” na facebooku —> TUTAJ


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————


24 kwietnia w internetowej Galerii ZeDeK na profilu e-SCK na facebooku odbyło się otwarcie wystawy Malujące Ewy. XII edycja, zatytułowana „W drodze”, zaprezentowana została w wersji online.


Malujące Ewy to największa na naszym terenie wystawa zbiorowa, na której prezentowana jest twórczość pań z terenu miasta i powiatu sochaczewskiego. Dołączają również panowie.


Na tegorocznej wystawie zaprezentowane zostały prace 25 autorów:
– Anny Matusiak
– Anny Szymajdy
– Barbary Derdy
– Barbary Jachimowicz
– Blanki Krzemińskiej
– Bożeny Kalkowskiej
– Cecylii Charążki
– Daniela Kruka
– Elżbiety Duńskiej
– Ewy Kłopotowskiej-Jordan
– Ewy Kryczki
– Ewy Słubik
– Eweliny Wasilewskiej
– Grażyny Gatys
– Haliny Szymańskiej
– Hanny Pietrzak
– Jolanty Małczak
– Kamila Biernackiego
– Karoliny Derdy
– Katarzyny Kwiatkowskiej
– Klaudiusza Grabisny
– Marceliny Więcek
– Michała Florczaka
– Moniki Boruty-Sałacińskiej
– Sylwii Zgłobickiej


Wystawę “W drodze” z cyklu Malujące Ewy można obejrzeć na profilu “e-SCK” na Facebooku —> TUTAJ


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————


1 maja w Galerii e-ZeDeK na na profilu e-SCK na facebooku zaprezentowana została kolejna wystawa. Tym razem obejrzeliśmy twórczość Zdzisława Chlebowskiego.


Zdzisław Chlebowski – artysta, nauczyciel, a przede wszystkim niezwykle wrażliwy człowiek, który od lat czerpie inspiracje ze swojej pasji, którą są podróże. Portretuje dzieci, kobiety, rzadziej wykonuje portrety męskie. Tajemnica zamknięta w twarzach dziecięcych i kobiecych jest wyzwaniem do mierzenia się z modelem. Artysta zachęca swoich uczniów do rozwijania zdolności plastycznych. Wspólnie z nimi prezentował prace na licznych wystawach. Trzykrotnie otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Zdzisława Chlebowskiego można obejrzeć na profilu e-SCK” na facebooku —> TUTAJ


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


Kolejną artystką, której wystawę zaprezentowano w wirtualnej Galerii e-ZeDeK jest Hanna Pietrzak. Wystawa została otwarta 15 maja na profilu E-SCK na Facebooku.


Pastelowa twórczość Hanny Pietrzak przeniesie nas w świat tajemniczych ogrodów, gdzie wszystko, poukładane pozornie w artystycznym chaosie, ma swój ustalony porządek, przynoszący spokój i wytchnienie. Artystka twierdzi, że „woli malować niż mówić”. I w tym malarstwie ukryta jest przepiękna rozmowa z samym sobą, drugim człowiekiem, a także z przyrodą i życiem w ogóle.


Wystawę Hanny Pietrzak można obejrzeć na profilu “e-SCK” na facebooku —> TUTAJ


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


W piątek 22 maja na profilu E-SCK na Facebooku odbyło się otwarcie wystawy twórczości Emilii Zielińskiej. To kolejna wystawa, która została zaprezentowana w wirtualnej galerii e-ZeDeK.


Emilia Zielińska urodziła się w Zgierzu. Jest absolwentką Malarstwa na UAM w Poznaniu, Wzornictwa na ASP w Gdańsku oraz studiów podyplomowych Centrum Kształcenia Podyplomowego w Łodzi. Brała udział w wielu wystawach grupowych oraz indywidualnych. Jest także autorem ilustracji do książek: „Nie pękaj!” „Bajka o bąbelku z Ożarowa Mazowieckiego” oraz „Ale jaja, przepisy dla 7 latków!”. Artystka wykonywała również prace malarskie przy polichromii wielu Kościołów. Obecnie wykonuje projekty malarskie, rysunkowe a w Sochaczewskim Centrum Kultury wraz z Ewą Kubeł-Zielińską prowadzi pracownię rysunku i malarstwa „Wytwórnia”, do której uczęszczają dzieci, młodzież oraz dorośli.


Wystawę Emilii Zielińskiej można obejrzeć na profilu e-SCK na facebooku —> TUTAJ


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


W piątek 29 maja na profilu E-SCK na Facebooku odbyło się otwarcie wystawy twórczości Ola Zielińskiego – fotografa, dokumentalisty i operatora drona. Tytuł wystawy zaprezentowanej w galerii E-ZeDeK to „Pola i mgły”.

Olo Zieliński urodził się w Gdańsku. W latach 2011 – 2013 studiował na Uniwersytecie Gdańskim dziennikarstwo i fotografię reklamową, medialną i wydawniczą. Od ukończenia studiów związany z mediami (prasa, radio, telewizja). Obecnie fotograf i dokumentalista w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Miłośnik aerofotografii z wykorzystaniem Bezzałogowych Statków Powietrznych.

Zdjęcia Ola Zielińskiego przynoszą oddech Ziemi, który tak bardzo nam jest potrzebny…


Wystawę Ola Zielińskiego można obejrzeć na profilu e-SCK na facebooku —> TUTAJ


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

5 czerwca w wirtualnej galerii E-ZeDeK swój świat fotografii zaprezentowała Natalia Popławska. Młoda artystka (ma zaledwie 17 lat) swoje artystyczne umiejętności kształciła w Służewskim Domu Kultury pod okiem Krzysztofa Pacholaka oraz na kursach w Akademii Fotografii w Warszawie.


“Fotografię postrzegam jako rodzaj sztuki i przekazu idei, myśli czy uczuć” – pisze Natalia – “Prawdziwa sztuka nie jest zasiana w kontroli nad wszystkimi aspektami zdjęcia, lecz na otwartości na role przypadku i na to, co nieplanowane. A przede wszystkim na otwartości na drugiego człowieka”.


Wystawę “Portrety” Natalii Popławskiej można obejrzeć na profilu “e-SCK” na Facebooku —> TUTAJ


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


Kolejną artystką, która pokazała swoją twórczość w galerii E-ZeDeK jest Anna Merska Mitan. 12 czerwca na profilu E-SCK na Facebooku odbyło się otwarcie jej wystawy zatytułowanej “Wewnętrzny ogród”.


Anna Merska-Mitan mieszka w Grójcu i jest instruktorką arteterapii. Uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni prof. S.Z. Kamieńskiego. “Lubi zapach bergamotki i czarny humor”. Artystka miała kilkanaście wystaw indywidualnych i brała udział w ponad 70. wystawach zbiorowych m.in. w Austrii, Japonii (ART/X/TOYAMA), Korei Południowej, Meksyku, Turcji (II Istanbul Triennale) oraz licznych plenerach malarskich w Polsce i za granicą.


Wystawę “Wewnętrzny ogród” Anny Merskiej-Mitan można obejrzeć na profilu “e-SCK” na facebooku —> TUTAJ

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


Za nami otwarcie 11. już wystawy w wirtualnej galerii e-ZeDeK. W piątek 19 czerwca na profilu e-SCK na Facebooku swoją twórczość zaprezentowała Sylwia Zgłobicka – malarka, graficzka, ilustratorka.

Sylwia Zgłobicka pochodzi z Sochaczewa, gdzie przez kilka lat zajmowała się oprawą wizualną imprez kulturalnych, koordynowała wystawy i konkursy plastyczne, ale przede wszystkim rozwijała i promowała talenty plastyczne dzieci i młodzieży. Jest autorką ilustracji w publikacjach jednego z wydawnictw edukacyjnych, kilku projektów logo i opracowań graficznych okładek książek. Artystka od wielu lat mieszka i pracuje w Warszawie. Nieprzerwanie zajmuje się edukacją plastyczną dzieci i młodzieży, twórczością własną i rozwijaniem artystycznych zainteresowań, m. in. tańcem, muzyką i amatorskim aktorstwem. Nie lubi nadmiernie opowiadać o swojej twórczości, wyjaśniać jej, czy też się z niej „tłumaczyć”, dlatego jej mottem są słowa Johanna Wolfganga von Goethe: „Artysto, twórz, nie gadaj!”

*Oprawa muzyczna: Orkiestra Kameralna Camerata Mazovia pod dyr. Artura Komorowskiego, “Por una cabeza” Carlosa Gardela z 1935 roku.


Wystawę Sylwii Zgłobickiej można obejrzeć na profilu “e-SCK” na facebooku —> TUTAJ


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


26 czerwca, jako ostatnia przedwakacyjna wystawa online, zaprezentowana została wystawa “Arcydzieła światowego malarstwa” ze zbiorów J.Paul Getty Museum w Los Angeles.

*Oprawa muzyczna: Mocni w duchu


Wystawę “Arcydzieła światowego malarstwa” można obejrzeć na Facebooku —> TUTAJ


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


Zapraszamy do obejrzenia albumu fotograficznego online zatytułowanego – Kadry z wakacji. Mamy nadzieję, że ta prezentacja często przypominać wam będzie letnie dni. Album zawiera zdjęcia aż 26. artystów. Wszystkim serdecznie gratulujemy pasji, talentu i wrażliwych serc, i oczywiście cudownych zdjęć!


Wystawę przygotowali: Mirosława Bąkowska, Gabriela Frej, Zdzisław Chlebowski, Edyta Wróblewska, Klaudia Brodowska, Sylwia Łukawska, Iza Strzelecka, Patrycja Szewczyk, Mariola Kozłowska, Kornelcia Chmura, Tomasz Ertman, Marcela Kwiatkowska, Marzena Burzyńska, Rafał Milczarek, Marta Wróbel, Monika Marcinkowska, Kinga Przybylska, Mał Gosia, Żaneta Cieślak, Beata Kołodziejczyk, Just Szym, Monika Zaczkowska, Angelika Zgółka, Ewa Osińska, Klaudia Wróbel, Sylwia Szewczyk


Opieka nad albumem: Anna Wolińska


Album “Kadry z wakacji” można obejrzeć —> TUTAJ


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-
Z ogromną radością otworzyliśmy Galerię e-ZeDeK w sezonie artystycznym 2020/2021 wystawą Anny Merskiej-Mitan zatytułowaną “Wewnętrzny Ogród”. Wystawę artystki można było zobaczyć w naszej galerii, przy ul. 15 Sierpnia 83 w październiku.


Anna Merska-Mitan mieszka w Grójcu, lubi zapach bergamotki i czarny humor. Jest instruktorką arteterapii. Uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni prof. S.Z. Kamieńskiego. Moje malarstwo to szukanie harmonii, subtelnie przenikające się przestrzenie pełne kształtów, kolorów, wibracji i iluzji akustycznych. Artystka miała kilkanaście wystaw indywidualnych i brała udział ponad 70 wystawach zbiorowych m.in. w Austrii, Japonii (ART/X/TOYAMA), Korei Południowej, Meksyku, Turcji (II Istanbul Triennale) oraz licznych plenerach malarskich w Polsce i za granicą.


Pragnąc zachować wypełnione barwami “Wewnętrznych Ogrodów” obrazy na dłużej, zapraszamy do wspólnej podróży online —>TUTAJ

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

Kolejna wystawa online to „Kosmos” Grażyny Gatys – malarki i pokrewnej duszy miłośników natury i kosmosu. Kształciła się w uroczym Nałęczowie i choć wyjechała za granicę (do Szwajcarii i Niemiec) opuszczając na wiele lat sztukę i Polskę, to tęsknota za nimi zmusiła ją do powrotu. Po trzydziestu latach, w zaciszu rodzimej wsi, tworzy prace wypełnione egzystencjalnym i  kobiecym pięknem.


„Przez całe swoje życie rozkoszowałam się twórczością, kreacją, rozwojem, podświadomie czerpałam natchnienie z natury. Dziś jestem szczęśliwa w Polsce. To tutaj, na mazowieckiej wsi, tworzę swoje obrazy, piszę wiersze. Tu chodzę nad rzekę i do lasu, rozmawiać z matką naturą” – mówi artystka.

Jak wielki wpływ na twórczość Grażyny Gatys ma jej otoczenie, można przekonać się oglądając wystawę zatytułowaną “Kosmos” —> TUTAJ


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Zapraszamy na wypełnioną sochaczewskim światłem wystawę “Sochaczew nocą” Grzegorza Komendarka, fotografa z zamiłowania i pasji. Grzegorz przygodę z fotografią rozpoczął ponad dziesięć lat temu. W kadry wkradały się wtedy obrazy przyrody… Natury, która swoją niepowtarzalnością, zawsze fotografa inspirowała. Grzegorz Komendarek Fotografował malowniczą rzekę Bzurę, a później – używając lustrzanki – swoje miasto, Sochaczew. Obecnie, specjalizuje się w fotografii reportażowej i portretowej, zarówno tej plenerowej jak i studyjnej.


Wystawę Grzegorza “Sochaczew nocą” Grzegorza Komendarka można obejrzeć na facebooku —> TUTAJ


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej “Nieważkość” z cyklu “Taniec w obiektywie”. Taniec budzi do życia, porusza duszę i przełamuje prawa fizyki, dając poczucie wolności. Te unikalne momenty próbują uchwycić w kadrze artyści fotograficy, którzy prezentują swoją twórczość w cyklu wystaw “Taniec w obiektywie”.


“Fotografia pozwala uchwycić ulotne emocje i opowiadać historie ludzi, którzy wyrażają siebie w tańcu”– mówi Monika Osiecka-Jaworska, koordynator projektu i specjalista ds. tańca w SCK.


“Nieważkość” to wystawa zbiorowa pięciu artystów – Iza Konik, Iza Strzelecka, Gamid Ibadullayev, Tomasz Ertman i Sebastian Stępień -zatrzymali piękno tańca, ukazując jego metafizyczną ulotność. Dzielą się bezcennymi momentami zamkniętymi w muzyce w wykonaniu orkiestry kameralnej CAMERATA MAZOVIA, pozwalają zapomnieć się w tańcu i dotknąć nieważkości. Gratulujemy artystom, dziękujemy i zapraszamy do oglądania wystawy na profilu SCK na Facebooku —> TUTAJ


Koordynator projektu: Monika Osiecka-Jaworska

Przygotowanie i montaż: Impresariat SCK

Produkcja: Sochaczewskie Centrum Kultury


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


Zapraszamy do obejrzenia drugiej wystawy online z cyklu “Taniec w obiektywie”. Tym razem do świata tańca zamkniętego w fotografii zabierze nas nauczyciel i fotograf, ale przede wszystkim mąż i ojciec trójki dzieci – Artur Biszczan. Fotografia, to dla Artura Biszczana pasja i sposób na spędzanie wolnego czasu.


„Lubię portretować ludzi, utrwalać reportażem ludzkie pasje, emocje czy wysiłek. Chętnie fotografuję przyrodę, spędzając długie godziny w plenerze na obserwacji życia zwierząt i roślin. Fotografia, daje mi oddech od codzienności, a każdy udany kadr, to wielka frajda i satysfakcja – mówi fotograf.


Prezentowane w galerii e-ZeDeK zdjęcia o tematyce tanecznej, powstały podczas Plenerów fotograficznych „Fine Art of Dance Photography” organizowanych przez „Bemowski Plener Fotograficzny”. Zapraszamy do obejrzenia wystawy —> TUTAJ


Koordynator projektu: Monika Osiecka-Jaworska

Przygotowanie i montaż: Impresariat SCK

Produkcja: Sochaczewskie Centrum Kultury


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


Kolejna wystawa online z cyklu “Taniec w obiektywie”, do której obejrzenia zapraszamy, prezentuje fotografie Tomasza Gintera, który fotografią zajmuje się od prawie dziesięciu lat. Wiele uwagi poświęcił fotografii tanecznej. Specjalnością fotografa są zdjęcia ze scen turniejowych i teatralnych. Niebywała intuicja artysty sprawiła, że w ciągu kilku lat pod marką “Dancegraphy” stał się jednym z najbardziej znanych fotografów tanecznych w Polsce.

Wystawę można obejrzeć na profilu SCK na Facebooku —> TUTAJ


Koordynator projektu: Monika Osiecka-Jaworska

Przygotowanie i montaż: Impresariat SCK

Produkcja: Sochaczewskie Centrum Kultury
—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

Sochaczewskie Centrum Kultury otwiera czwartą wystawę z cyklu “Taniec w obiektywie”. Cyklu, który zainicjowała Monika Osiecka-Jaworska z pasji do tańca. W tej odsłonie zobaczymy niesamowite, pełne ekspresji i emocji prace wielokrotnie nagradzanego artysty – Piotra Leczkowskiego.


Piotr Leczkowski urodził się w Warszawie w 1971 r. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, jednak przy wyborze drogi zawodowej zwyciężyła pasja do projektowania graficznego i fotografii. Od ponad 20 lat zajmuje się grafiką (jako właściciel i dyrektor artystyczny agencji reklamowej Formacja.pl ) oraz fotografią architektury i wnętrz. Od wielu lat zajmuje się również fotografią artystyczną. Jej bohaterami są tancerze, szczególnie tancerze klasyczni. Ma szczęście i wielki honor współpracować z najważniejszymi nazwiskami polskiej sceny tańca, w szczególności członkami Polskiego Baletu Narodowego. Prace Piotra Leczkowskiego zostały wielokrotnie nagrodzone i wyróżnione na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Ostatni sukces to wygrana w Sony World Photography Awards – Poland National Awards 2019 r, – konkursie znanym w branży jako Oscary Fotografii. Fotografie Piotra zyskują nie tylko uznanie wśród jury konkursów – swoim pięknem pobudzają zmysły zarówno samych tancerzy, jak i osób niezwiązanych z tańcem – prace trafiają do kolekcjonerów sztuki w Polsce i za granicą.
Więcej na stronie www.Leczkowski.eu


Koordynator projektu: Monika Osiecka-Jaworska

Przygotowanie i montaż: Impresariat SCK

Produkcja: Sochaczewskie Centrum Kultury


Wystawę można obejrzeć na profilu SCK na Facebooku —> TUTAJ


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Kolejną autorką wystawy z cyklu „Taniec w obiektywie” jest Magdalena Szajewska. W jej zdjęciach dostrzeżemy nie tylko zamiłowanie do fotografii, która kształtuje się u niej od dziecka, lecz także niebywałą naturalność i kobiece spojrzenie na otaczającą rzeczywistość.


Koordynator projektu: Monika Osiecka-Jaworska

Przygotowanie i montaż: Impresariat SCK

Produkcja: Sochaczewskie Centrum Kultury


Wystawę można obejrzeń na profilu SCK na Facebooku —> TUTAJ


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Ostatnią wystawą fotograficzną online z cyklu „Taniec w obiektywie”, jest wystawa młodej artystki Aleksandry Wawrzyniak, która w swoich pracach łączy balet z pozytywnym obrazem współczesnej rzeczywistości.


„Zdjęcia baletowe od początku były moim marzeniem fotograficznym i dzięki pomocy kochanych i otwartych osób udało mi się stworzyć już parę ładnych takich sesji. Uwielbiam pokazywać ich perfekcjonizm, pasję, kreatywność i nie mogę wyjść z podziwu, gdy tancerze proponują mi coraz to wymyślniejsze pozy. To jest po prostu fantastyczne! ” – mówi autorka fotografii.

Wystawę można obejrzeć —> TUTAJ


Koordynator projektu: Monika Osiecka-Jaworska

Przygotowanie i montaż: Impresariat SCK

Produkcja: Sochaczewskie Centrum Kultury


—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


Zapraszamy na baśniową, wypełnioną barwami i ludzkimi losami zamkniętymi w formie, wystawę Anny Wiencek. Pochodząca z Sochaczewa artystka jest miłośniczką sztuki i kolorów.

Pierwsza indywidualna wystawa Anny Wiencek odbyła się w 1987 roku w Domu Kultury w Chodakowie. W latach 2015 – 2017 tworzyła grupę artystyczną malarsko-muzyczno-fotograficzną „WJEPS”, w ramach której odbyły się trzy wystawy – dwie w Kramnicach Miejskich w Sochaczewie i jedna w ramach „Spotkań ze sztuką” w Jezioranach. Swoje prace wystawiała również w Galerii Sztuki „Fochy i Fanaberie” w Warszawie (2016 rok).

Wystawę można obejrzeć —> TUTAJ
—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


Zapraszamy na wypełnioną światłem i nadzieją wystawę rzeźby artysty Jana Piątkowskiego. Artysta urodził się w 1952 roku w Nowych Mostkach koło Żelazowej Woli. Rzeźbi od najmłodszych lat. Przeważającą część jego twórczości stanowią rzeźby, których zarówno tematyka jak i środki wyrazu, są zaczerpnięte ze sztuki ludowej. Istotnym nurtem jego twórczości są również prace o tematyce sakralnej. Świat rzeźby artysty zachwycają prostotą myśli. To świat poczciwych aniołków, radosnych ptaszków i ułomnego człowieka. A nade wszystko, to świat myśli, które zostały zaklęte w drewnie. Drewno zaś w rękach artysty staje się niezależnym bytem, mocno zrośniętym z polską kulturą… A nad wszystkim czuwa św. Franciszek.


Wystawę można obejrzeć —> TUTAJ

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-


Zapraszamy na wystawę online “Abrys” Gamida Ibadullayeva. Abrysy, czyli plany lub szkice wielkoformatowych prac, stały się odrębnymi dziełami artysty zebranymi w uporządkowane zbiory. Gamid Ibadullayev dużą uwagę zwraca tu na nacisk i cień, w których widać nierozerwalny związek człowieka z naturą. Artyście gratulujemy wyjątkowej, ponadczasowej twórczości i życzymy dalszych sukcesów. Gamid Ibadullayev (ur. 1980, Baku, Azerbejdżan, w Polsce od 2005). Absolwent Akademii w Baku z dyplomem Ceramiki i Historii Sztuki (2003) oraz Wydziału Operatorskiego Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie (2008). Współpracuje z Sochaczewskim Centrum Kultury od 2017 r. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, muzyką, filmem i fotografią. Artysta miał indywidualne pokazy w takich miejscach jak: Składnica Sztuki (2008, 2009, Warszawa), Apteka Sztuki (projekt Geca Gündüz, 2010/2011, Warszawa), Centrum Synagoga ( Procesy METAmorficzne, 2011, Zamość), Stara Prochownia (Beyond Tranquility, 2012, Warszawa), Galeria Elektor (Biały szum, 2014, Warszawa), Centrum Synagoga (Impuls, 2014, Zamość), Galeria Amfilada (Palimpsest, 2015), Galeria Imaginarium (Biały szum, 2015, Łódź), Galeria BOK (Osmosis, 2018, Warszawa), LiTE-HAUS Galerie + Projektraum (Palimpsest, 2019, Berlin).


muzyka: Leszek Wypych Pryw & Gamid Ibadullayev “Improwizacja”
montaż: Anna Wolińska
produkcja: Sochaczewskie Centrum Kultury


Wystawę można obejrzeć —> TUTAJ
27 marca 2020 | Kalendarium, KRONIKA, Z ostatniej chwili | Iza StrzeleckaMore

Ułatwienia dostępu