Wystawa malarstwa Moniki Boruty-Sałacińskiej/online

Sochaczewskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza miłośników sztuki do internetowej Galerii ZeDeK. Otwarcie drugiej wystawy odbyło się na profilu e-SCK na facebooku w piątek 27 marca o godz.18.00. Tym razem pokazaliśmy twórczość malarską, związanej z Sochaczewskim Centrum Kultury, artystki sztuk pięknych Moniki Boruty-Sałacińskiej. Wirtualna wystawa uzupełniona została dźwiękami muzyki klasycznej w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia.


Monika Boruta-Sałacińska maluje światło, uczucia i ulotne chwile. Sięga do istoty ludowego piękna, które jest dla niej spontanicznie i wynika z zamiłowania do sztuki prostej. Przeplata impresjonizm dodający obrazom lekkości z realizmem, który modeluje światło i kontury. Obserwuje świat, ludzi i przyrodę, stąd czerpie inspiracje.

Artystka prowadzi w Sochaczewskim Centrum Kultury zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od 1999 roku czynnie uczestniczy w plenerach i wystawach. Ma na swoim koncie wielokrotne zwycięstwo w biennale ,,Sochaczewski Laur, Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodę Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie Kocham Polskę – Skarby Narodu. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach i kościołach w Polsce, Hiszpanii (Madryt), Bułgarii, Stanach Zjednoczonych (New Jersey), Szwajcarii i Francji (Paryż).
Wirtualna wystawa malarstwa Moniki Boruty-Sałacińskiej dostępna jest również na profilu “e-SCK” na facebooku —> TUTAJ


More

Ułatwienia dostępu