Wstrząsający obraz współczesnej młodzieży w “FeFerdydurke” Teatru Maska

26 lutego o godz. 19.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury odbył się pokaz przedpremierowy spektaklu “FeFerdydurke” Teatru Maska w reżyserii Dawida Żakowskiego. Sztuka oparta prozie Gombrowicza w wykonaniu młodych performerów “Maski” wstrząsneła publicznością.


Mnogość emocji płynących ze sceny nie pozwalała pozostać obojętnym na przekaz spektaklu, który wybrzmiał tego wieczoru bardzo mocno. Wszechobecna pandemia, zdalne nauczanie oraz ograniczone formy kontaktu, wzmagają wykluczenie społeczne młodych ludzi, którzy nie potrafią się w tej nowej sytuacji odnaleźć. Poczucie osamotnienia wywołuje u nich mnóstwo frustracji, które często bywają tragiczne w skutkach. Uczniowie zamknięci w domach zdają się być pozostawienie sami sobie. Można było odnieść wrażenie, że właśnie w trakcie tego spektaklu, dzięki aktorem “Maski”, ich tłumione emocje znalazły wreszcie swoje ujście. Wykrzyczany ból i złość, wynikające z bezradności wobec różnych form opresji, której doświadczają w szkole a także z braku zrozumienia ze strony rodziny, wstrząsnął widzami zgromadzonymi w sali widowiskowej Sochaczewskiego Centrum Kultury. Obraz współczesnego nastolatka okazał się zatrważający.


Spektakl, w związku z obowiązującym reżimem sanitarnym, obejrzała na żywo ograniczona ilość publiczności. Dla tych, którzy nie mieli tej możliwości, mamy dobrą wiadomość. Już niedługo przedstawienie “FeFerdydurke” dostępne będzie w wersji online na Facebooku. Już teraz serdecznie zapraszamy. O dacie publikacji rejestracji spektaklu poinformujemy wkrótce.


Foto: PAT MICSzersza fotorelacja dostępna jest na Facebooku —> TUTAJ
Wystąpili:
Michał Klin – Józio 1
Maciek Feliga – Józio 2
Mateusz Nguyen – Miętus / Tata
Konrad Duplicki
– Syfon / Syn
Paula Szewczyk – Profesorka
Daria Dudek – Uczennica prymuska / Mama
Oliwia Białas – Nowoczesna / córka
Zuzia Mikołajczyk – Anty-nowoczesna / córka
Julia Duplicka – Uczennica / córka
Julka Krysztowiak – Uczennica / córka
Anna Dąbkowska – Uczennica / córka
Samanta Dębowska – Uczennica / córka
Matylda Szlacheta – Uczennica / córka


Reżyseria: Dawid Żakowski

Dramaturgia: Patrycja Babicka

Muzyka: Kasai/Katarzyna Piszek

Scenografia: Bonawentura Knake-Zawadzki

Kostiumy: Iva Ostrowska

Reżyseria światła: Paweł Rutkowski

Reżyseria dźwięku: Mateusz Śliwiński

Produkcja: Sochaczewskie Centrum Kultury

Współpraca: Stowarzyszenie Sztuka Nowa

More

Ułatwienia dostępu