Po nocy przychodzi dzień

W piątkowy wieczór 11 czerwca w Galerii ZeDeK odbył się wernisaż wystawy malarstwa Gamida Ibadullayeva. Wystawa nosi tytuł „Noc & Dzień” i stanowi przekrój twórczości artysty z ostatnich kilkunastu lat.

Na wernisażu pojawili się zaproszeni goście m.in. naczelnik wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta Joanna Niewiadomska-Kocik, radny powiatu sochaczewskiego Daniel Janiak oraz zaprzyjaźnieni artyści. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor Sochaczewskiego Centrum Kultury Artur Komorowski oraz Marta Wasilewska – kurator wystawy. Wernisaż był też okazją do promocji nowego filmu Gamida Ibadullayeva „Dusza bez adresu”, który już niebawem ujrzy światło dzienne.


Sama wystawa to zbiór wielkoformatowych obrazów. Autor słynie z abstrakcji, które zawsze pozostawiają szerokie pole do interpretacji. Nie inaczej jest tym razem. Tytułowe – noc i dzień – znajdują mocne odzwierciedlenie w prezentowanej ekspozycji. Delikatne, pogodne barwy obrazów przeplecione z mrocznymi, wyzwalają szerokie spektrum emocji. Są swego rodzaju metaforą życia, które ma zarówno jasne, jak i ciemne strony.


Wystawa dostępna jest dla zwiedzających do 13 lipca. Galeria czynna jest od środy do piątku w godz. 10.00-16.00. Dodatkowo w ramach Dni Sochaczewa (12 i 13 czerwca) wystawę można zwiedzać od godz. 15.00 do 17.00. Zapraszamy również na wirtualny spacer po galerii. Ta forma zwiedzania wystawy Gamida Ibadullayeva, dostępna będzie od niedzieli na stronie sck.sochaczew.pl oraz na Facebooku.


Tekst i foto: Iza Strzelecka


Szersza fotorelacja z wernisażu dostępna jest na Facebooku —> TUTAJ

More

Ułatwienia dostępu