Wystawa Gamida Ibadullayeva – “Noc & Dzień”

W niedzielę 13 czerwca w Galerii ZeDeK w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 czynna była dla zwiedzających wystawa malarstwa “Noc & Dzień” Gamida Ibadullayeva. Wystawa ta stanowi przekrój dotychczasowego dorobku artysty. 


„Warto podkreślić, że w każdej wielkoformatowej abstrakcji Gamida Ibadullayeva widać głęboki związek człowieka z naturą. Twórczość Gamida, którą prezentujemy w galerii ZeDeK z jednej strony niesie ze sobą ciszę i spokój, a z drugiej – nurtuje, niepokoi. Wielkie formaty pozwalają poczuć przestrzeń i przenieść odbiorcę do innego wymiaru. Różnorodność faktur, temperatura i głębia barw, pozwalają na odczytywanie prac trójwymiarowo, dają wolność. Mam wielką nadzieję, że tę unikatowość prac artysty uda się przenieść do galerii 3D, w której zbiór dzieł Gamida też będzie prezentowany” – mówi kurator wystawy Marta Wasilewska.


Gamid Ibadullayev (ur. 1980, Baku, Azerbejdżan) jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Baku, na Wydziale Ceramiki i Historii Sztuk. Ukończył również Wydział Operatorski Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, fotografią, filmem, grafiką, rzeźbą i jazzem eksperymentalnym. W latach 1996-2005 brał udział w licznych wystawach zbiorowych w Azerbejdżanie. Od 2005 r. mieszka i pracuje w Polsce. Prezentował swoje prace na kilku wystawach zbiorowych i indywidualnych: w Składnicy Sztuki (2008, 2009, Warszawa), w Aptece Sztuki (projekt Geca Gündüz, 2010/2011, Warszawa), w Centrum Synagoga ( Procesy METAmorficzne, 2011, Zamość), w Starej Prochowni (Beyond Tranquility, 2012, Warszawa), w Galerii Elektor (Biały szum, 2014, Warszawa), w Centrum Synagoga (Impuls, 2014, Zamość), w Galerii Amfilada (Palimpsest, 2015), w Galerii Imaginarium (Biały szum, 2015, Łódź), w Galerii BOK (Osmosis, 2018, Warszawa), w LiTE-HAUS Galerie + Projektraum (Palimpsest, 2019, Berlin). Od 2007 roku współpracuje z Sochaczewskim Centrum Kultury.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu wystawy —> TUTAJMore

Ułatwienia dostępu