Letnie warsztaty artystyczne. Spotkanie “W krainie podróży.

2 sierpnia w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, rozpoczęły się letnie warsztaty artystyczne “WAKACJE z Teatrem PAC-PAC”. Zajęcia odbywać się będą do 13 sierpnia. Dla uczestników warsztatów przewidziano moc atrakcji.


Dzieci już pierwszego dnia zostały wprowadzone w świat teatrzyku kukiełkowego. Powstały pierwsze pacynki, które wykorzystane zostaną w przedstawieniu “Przygody króla PAC PAC”. Powstał scenariusz, według którego uczestnicy warsztatów ćwiczą swoje kwestie. Zajęcia prowadzą Jolanta Kawczyńska i Monika Boruta-Sałacińska, które każdego dnia stawiają przed dziećmi małe i większe wyzwania. Są zadania plastyczne, taneczne i wokalne. Wszystkie w duchu dobrej zabawy. Nie brakuje też zajęć ruchowych na świeżym powietrzu. W najbliższych dniach przewidziane są również wycieczki do kina i muzeum. Są też spotkania z
zaproszonymi gośćmi.


We wtorek uczestników warsztatów odwiedził znany sochaczewski podróżnik i artysta – Zdzisław Chlebowski, który przybliżył im swoje zagraniczne wojaże. Spotkanie “W krainie podróży” poświęcone było głównie Indiom, choć nie zabrakło też wątków związanych z Afryką. Prezentując zdjęcia z podróży, przybliżył historię hinduskich świątyń i pałaców, religijne obyczaje oraz opowiedział o lokalnych gatunkach zwierząt. Mnóstwo frajdy sprawiła dzieciakom możliwość przymierzenia tradycyjnych hinduskich strojów. Wiele zachwytów wzbudziły również przywiezione z podróży pamiątki – m.in. ząb krokodyla. Po spotkaniu ze Zdzisławem Chlebowskim dzieci miały narysować wszystkie zwierzęta, które przewinęły się w opowieści podróżnika. Poradziły sobie świetnie. Efekty można obejrzeć w holu SCK przy ul. Kaczorowskiego 5, gdzie wiernie odwzorowane papugi, słonie, krokodyle i małpy można obejrzeć na wystawie powstałej z rysunków. Uważni obserwatorzy, wśród egzotycznych zwierzaków, znajdą również namalowane przez dzieci portrety podróżnika.


Tekst i foto: Iza Strzelecka


More