Sobotnie popołudnie z ceramiką

W minioną sobotę w Sochaczewskim Centrum Kultury w Chodakowie w odbyły się rodzinne warsztaty ceramiczne. Było to pierwsze sierpniowe spotkanie w ramach cyklu “Sobotnie popołudnie z SCK”. Kolejne odbędą się 14, 21 i 28 sierpnia.


Po lipcowych warsztatach wikliniarstwa przyszedł czas na ceramikę. W każdą sobotę sierpnia przed budynkiem SCK przy ul. Chopina 101, można pod okiem profesjonalistki zgłębić sztukę ceramiki. Twórcze zajęcia z gliną i angobami prowadzi Maja Ryż-Kobek artysta ceramik, która w Sochaczewskim Centrum Kultury prowadzi pracownię “Majolika”. Do udziału w pierwszych warsztatach zgłosiły się zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Wszyscy z wielkim zapałem i zaangażowaniem przystąpili do modelowania gliny. Każdy, przy pomocy instruktorki, mógł zrealizować swój własny projekt. Najmłodsi skupili się głównie na tworzeniu zwierzątek. Dużo frajdy sprawiła im możliwość nadawania realnych kształtów temu, co skrywa ich wyobraźnia. Powstały zarówno formy płaskie, jak i przestrzenne, m.in. skarbonka, lampion czy ozdobne półmiski. Uczestnicy warsztatów, dzięki zastosowaniu różnych technik dekoracyjnych, stworzyli unikatowe przedmioty dekoracyjne, które po wypaleniu w specjalnym piecu, zabiorą do domu. Oprócz warsztatów ceramicznych przygotowany był również artystyczny plac zabaw, czyli kreatywne działania plastyczne. Dzieci malowały, ozdabiały drzewa i tworzyły bransoletki z zabarwionego wcześniej farbami makaronu.


Zapraszamy do udziału w kolejnych warsztatach. Zabawa z gliną to świetna forma twórczego wyrażania siebie, pobudzająca kreatywność. Dodatkowo, eksperymentowanie z gliną, sprzyja relaksacji. Można się o tym przekonać w trzy kolejne soboty sierpnia w godzinach 16.00- 19.00. Koszt udziału w warsztatach: 10 zł od osoby. Opłata w dniu warsztatów w sekretariacie SCK. Zapisy telefonicznie pod nr (46) 863-25-72. Z artystycznego placu zabaw można korzystać nieodpłatnie.


Tekst i foto: Iza StrzeleckaMore