Muzy sierpniowe w amfiteatrze


W sobotni wieczór 7 sierpnia odbył się pierwszy artystyczny wieczór w nowo wybudowanym amfiteatrze. Na scenie zaprezentowali się artyści związani z Sochaczewskim Centrum Kultury. Wydarzenie zatytułowane “Muzy Sierpniowe” zgromadziło blisko trzystuosobową publiczność.


Wieczór rozpoczął się koncertem wokalistów projektu OPEN DAY – Sochaczew Rozśpiewany. Zaśpiewali finaliści minionych edycji: Wiktor Sczepanik, Daria Kobierecka, Maria Stasiak, Otylia Krawczak, Weronika Migda, Julia Matczak i Wiktoria Fabisiak. Publiczność razem z młodymi wykonawcami odbyła sentymentalną podróż przez historię polskiej piosenki. Pięknie tego wieczoru wybrzmiały “Odkryjemy miłość nieznaną”, “Zacznij od Bacha” czy “Zawsze tam, gdzie Ty”. Nie zabrakło też zagranicznych piosenek, takich “Cryin” zespołu Aerosmith, czy “Virtual Insanity” Jamiroquai’a. Młodzież (przygotowana przez Jolantę Kawczyńską, Monikę Osiecką-Jaworską i Piotra Milczarka) swoimi interpretacjami zachwyciła widzów, którzy każdy z występów przyjęli ciepłymi brawami.


Piękny spektakl muzyczny “Czułość” zaprezentowali młodzi aktorzy Teatru MASKA. Był to przejmujący, pełen emocji dialog ruchu, obrazu i dźwięku. Spektakl inspirowany debiutanckim albumem Darii Kobiereckiej pt. „Czułości”, oparty był na pięciu utworach instrumentalnych, które zagrała na fortepianie znana już szerszej publiczności młoda artystka. Muzyka, została dodatkowo zobrazowana clipami wideo autorstwa Franciszka Bednarczyka. Całość przykuwała uwagę nie tylko ekspresją dźwięku, ale i ciała. Aktorzy “Maski”, pracujący pod opieką artystyczną Dawida Żakowskiego, kolejny raz pokazali teatr ruchu w nowej, zaskakującej odsłonie. Była to doskonała okazja dla widzów do odbycia podróży w głąb samych siebie. Przewodnikami tej wędrówki były emocje i niczym nieskrępowana wyobraźnia.

Wydarzenie zakończyło się Filmowym Jam Session – pokazem filmu niemego “Dzisiejsze czasy” z 1936 roku w reżyserii Charliego Chaplina z muzyką graną na żywo. Publiczność świetnie bawiła się oglądając zabawne “gagi” Chaplina, zilustrowane ekspresyjnymi dźwiękami płynącymi ze sceny. Oprawę muzyczną komedii zapewnili: Piotr Podczaski (klawisze), Darek Krajewski (gitara basowa), Gamid Ibadullayev (perkusja) i Krzysztof Włostowski (perkusjonalia).


Było to pierwsze, ale nie ostatnie wydarzenie w amfiteatrze tego lata. W niedzielę odbyła się pierwsza odsłona Sochaczewskiego Festiwalu Jazzowego (więcej na str. ). Oprócz koncertów jazzowych, czeka nas jeszcze w sierpniu Piknik Wojskowy i Święto Bzury. A już we wrześniu inauguracja nowego sezonu artystycznego Sochaczewskiego Centrum Kultury, w ramach której w amfiteatrze wystawiony zostanie musical “Czarnoksiężnik z krainy Oz”.

Bliższe informacje o nachodzących wydarzeniach, odbywających się w amfiteatrze, można znaleźć na stronie: sck.sochaczew.pl oraz na Facebooku.


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka
More

Ułatwienia dostępu