Galeria ZeDeK 1


Galeria sztuki ZeDeK mieści się w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83, istnieje od 2015 roku. W roku 2018 zyskała nowy wygląd. Usytuowana jest w holu, który został przystosowany specjalnie na potrzeby wystawiennicze. W galerii prezentowane są wystawy grup i artystów działających w Sochaczewskim Centrum Kultury, lokalnych twórców, jak i artystów zapraszanych z całej Polski.

Fanpage na Facebooku —> TUTAJW okresie od 9 sierpnia do 18 września w Galerii ZeDeK prezentowana jest wystawa fotograficzna “Na scenie Kontrastu”. Wystawa przedstawia fotografie Izy Strzeleckiej – dziennikarki współpracującej z Sochaczewskim Centrum Kultury. Jest to autorska retrospekcja fotograficzna, będąca przekrojem muzycznej działalności Klubu Kontrast, mieszczącego się w SCK. Ekspozycja powstała w oparciu o dokumentację zdjęciową koncertów odbywających się w latach 2018-2021.


Na wystawie w Galerii ZeDeK Iza Strzelecka prezentuje głównie fotografie portretowe. Są to zarówno kadry z koncertów z udziałem publiczności, jak i dokumentujące koncerty online. Na zdjęciach autorka próbuje uchwycić ekspresję sceniczną i emocje towarzyszące artystom w trakcie ich występów scenicznych – zarówno charyzmę, jak i momenty skupienia. Na wystawie można znaleźć fotografie wielu świetnych muzyków m.in.: Artura Dutkiewicza, Władysława Komendarka, Erica Folly, Rafała Dubickiego, Arona Blum’a oraz muzyków takich zespołów jak: Blues Junkers, Boogie Boys, Huraban, Bolewski&Tubis, Keys2Drums, Voda czy Blue Jay Bird.


Wystawa “Na scenie Kontrastu” czynna jest dla zwiedzających w dniach 9 sierpnia – 18 września, od środy do piątku w godzinach: 10.00 – 16.00. Wstęp wolny.


Kurator wystawy: Marta Wasilewska


Informacje na Facebooku —> TUTAJ
Zapraszamy również do korzystania z nowej formy zwiedzania galerii, która została wprowadzona w 2021 roku. Jest to WIRTUALNY SPACER, który umożliwia oglądanie prezentowanych wystaw za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu. Cykl prezentowanych wirtualnie wystaw nosi tytuł Oblicza sztuki.Wystawa “Noc & Dzień” Gamida Ibadullayevahttps://mpembed.com/show/?m=DorQc75iMQ6&mpu=835

Wystawa “Sztuka neosakralna” Krzysztofa Sokolovskiego


Wystawa “Pamięć wody” Małgorzaty Kapłanhttps://mpembed.com/show/?m=Bzf2czty6Kj&mpu=835


Osoby zainteresowane kupnem obrazów zapraszamy do SKLEPU ONLINE —> TUTAJ

Ułatwienia dostępu