Wernisaż wystawy ceramiki “In speculo” Mai Ryż-Kobek

Piątkowy wieczór 29 października ściągnął do Galerii ZeDeK w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie duże grono wielbicieli sztuki. I to sztuki nie byle jakiej. Tego dnia odbył się wernisaż wystawy ceramiki Mai Ryż-Kobek. Ekspozycja o tajemniczo brzmiącym tytule “In speculo”zachwyca różnorodnością form i faktur oraz technik użytych przez artystkę w procesie twórczym.


Wystawę uroczyście otworzyła kurator Marta Wasilewska, która po przywitaniu gości przybliżyła postać artystki i jej dokonania. A tych jest niemało. Maja Ryż-Kobek ma na swoim koncie wiele autorskich wystaw zarówno w kraju, jak i za granicą. Jest pedagogiem specjalnym, plastykiem, artystą ceramikiem. Specjalizuje się w tworzeniu dekorów ściennych, obrazu ceramicznego oraz różnych form przestrzennych. Od 2019 roku współpracuje z Sochaczewskim Centrum Kultury, prowadząc pracownię ceramiki MAJOLIKA.


“In speculo” czyli – w lustrze – tak tłumaczy tytuł wystawy artystka. Według Mai Ryż-Kobek spoglądając wewnątrz, przyglądając się sobie introspektywnie, człowiek poznaje własne potrzeby i preferencje – “Każdy z nas jest inny, ma w sobie inny świat, oparty na bazie własnego systemu wartości i przemyśleń. Ja, poprzez swoje prace, pokazuję cząstkę siebie”.


Wszystkich, którzy chcieliby przyjrzeć się z bliska twórczości artystki zapraszamy do Galerii ZeDeK w SCK w Boryszewie. Wystawa czynna jest dla zwiedzających do 7 grudnia (od poniedziałku do piątku w godzinach: 12.00 – 18.00). Wkrótce będzie można również odbyć wirtualny spacer po wystawie oraz nabyć wybrane prace artystki w sklepie internetowym na stronie sck.sochaczew.pl do czego zachęcamy już dzisiaj.


Kurator wystawy: Marta Wasilewska

Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka


Szersza fotorelacja z wernisażu dostępna jest na Facebooku —> TUTAJ


More

Ułatwienia dostępu