Voda post live – koncert online

6 listopada na kanale youtube Klub Kontrast SCK zaprezentowany został koncert post live zespołu VODA, który wystąpił w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury w maju br.


Voda to trio założone w 2014 roku przez Radka Kopcia i Łukasza Piekarniaka. Zespół kojarzony z muzyką rockową zaskoczył słuchaczy debiutem płytowym w 2015, na którym znalazły się kompozycje rozbudowane, ambitne (np. kwartet smyczkowy zahaczający o nowoczesną muzykę klasyczną), a zarazem bezkompromisowe i energetyczne, ukazujące kierunek artystyczny, w jakim zespół podąża. Swą mocną pozycję na rynku zespół potwierdził wydaną w 2019 roku drugą płytą Amphibia, na której znalazły się często kompozycje tworzone podczas licznych tras koncertowych (Voda zagrała na ponad 300 koncertach w całym kraju, Słowacji, Czechach, Niemczech, Litwie i Wielkiej Brytanii). Ten album otworzył drogę medialną (był prezentowany praktycznie we wszystkich stacjach radiowych, co jest ewenementem przy tak ambitnej muzyce). W czasach pandemii zespół również nie dał za wygraną i postanowił zagrać, a potem wydać dla swoich fanów koncert w krakowskim Dworku Białoprądnickim, podczas którego muzycy Vody grają również na fortepianie i kontrabasie. Koncert ukazał się jako podwójna płyta Parallaxis pod koniec 2020 roku.


W Klubie Kontrast zespół wystąpił w poniższym składzie:

Radek Kopeć – gitara, śpiew
Leader, gitarzysta i wokalista, karierę rozpoczynał jako nastolatek w zespole COLT (album From the Fridge 2002). Współpracował z brytyjskim Pandamonium, Free Again czy Divine Intervention czy Krzesimirem Dębskim. Współtworzył albumy Yearning i Traces Magdy Bożyk, z której zespołem występuje niezmiennie od 2013 roku.

Marek Balcerzak – gitara basowa, śpiew
Urodzony w Kaliszu gitarzysta legendarnego zespołu DZIKIE WĘŻE. Po kilku latach grania odkrył w sobie słabość do gitary basowej, z którą romansuje do dziś. Pasjonat klasyki rocka lat 70 i 80. Poszukiwacz nowych brzmień i ciekawych kompozycji.

Łukasz Piekarniak – perkusja
Współzałożyciel Vody, perkusista, również gitarzysta. Miłość do muzyki zaszczepił mu jego Ojciec i starszy brat. W domu była zawsze dobra muzyka. Jako 14.latek rozpoczął naukę gry na gitarze, ale gdzieś głęboko zawsze chciał być perkusistą.


W prezentowanym materiale znajdują się trzy utwory zespołu z przedostatniej płyty “Amphibia”, wydanej w 2019 roku.
1. Empathy (Kopeć/Wołczasty)
2. Turnin’ Around (Kopeć)
3. Nine Lives (Kopeć/Wołczasty)More