IV Wędrujący Senioralny Festiwal Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej

Wędrujący Senioralny Festiwal Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej powstał w 2017 roku z inicjatywy Jolanty Kawczyńskiej kierującej Sekcją Integracji Społecznej, Estrady i Klubu Nauczyciela Sochaczewskiego Centrum Kultury oraz Arkadiusza Mamcarza prowadzącego Mundurowy Zespół Wokalno-Instrumentalny “Patria”. Festiwal rok rocznie wędruje po okolicznych gminach szlakiem Bitwy nad Bzurą. Tegoroczna, czwarta edycja, odbyła się w Brochowie.


26 listopada w gościnnych progach Ochotniczej Straży Pożarnej w Brochowie wystąpili seniorzy z terenu powiatu sochaczewskiego. W patriotycznym repertuarze zaprezentowali się zarówno soliści, jak i grupy wokalne – Scena Seniora z SCK, Zespół Wokalny „Srebrne Nutki” z DDPS w Sochaczewie, Zespół Wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sochaczewie, zespół “Iłowiacy” oraz “Cantabile” z Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Suchej. Wspólne śpiewanie, rodzinna atmosfera a przede wszystkim niewymuszony patriotyzm – tak w skrócie można podsumować festiwalowe występy. Nie zabrakło również wierszy, recytowanych przez sochaczewskich poetów oraz recytatorki z Grupy Teatralnej “Swojaki” z GOK-u w Nowej Suchej. Na koniec, tradycyjnie już, wszyscy zaśpiewali “Czerwone maki na Monte Cassino”.


Organizatorami IV Wędrującego Senioralnego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej byli: Sochaczewskie Centrum Kultury, wójt gminy Brochów Piotr Szymański oraz Biblioteka Publiczna w Brochowie.


Fot. Robert Godzina


More

Ułatwienia dostępu