“Zima muminków” – Zimowe Warsztaty

13 lutego w Sochaczewskim Centrum Kultury wystartowały Zimowe Warsztaty Artystyczne. Zajęcia odbywać się będą przez pierwszy tydzień ferii w dwóch siedzibach SCK – w Boryszewie i Chodakowie. W tym roku upłyną pod hasłem “Zima Muminków”.


Pierwszy dzień zimowych w Boryszewie rozpoczął się od zajęć z harcerzami z 4 Sochaczewska Drużyna Harcerska “Koniczyna” im. Henryka J. Chmielewskiego, którzy zapewnili dzieciom moc atrakcji. Przygotowane zostały łamigłówki i rebusy, z którymi wszyscy fantastycznie sobie poradzili. Była nauka szyfrów i podstawy alfabetu Morse’a. Dzieci poznały też wiele ciekawostek z zakresu terenoznawstwa, co z pewnością pozytywnie wpłynie na ich orientację w terenie. Pod okiem harcerzy nauczyły się także tworzenia węzłów prostych i ósemek. Nie zabrakło też wspólnych gier i zajęć ruchowych.


Później przyszedł czas na poznanie postaci muminków. W zaimprowizowanym w klubie Kontrast kinie, dzieciaki obejrzały jeden odcinek kreskówki. Dzięki temu łatwiej będzie im się poruszać w najbliższych dniach po krainie muminków. Na zajęciach plastycznych prowadzonych przez Artura Jeziorskiego powstały pierwsze rysunki z bohaterami bajki. Dzieci pięknie odwzorowały m.in. Migotkę, Małą Mi i Włóczykija. Powstały też zarysy komiksów Doliny Muminków.


Równie ciekawie było na zajęciach wokalnych i tanecznych, gdzie pod okiem instruktorów – Joli Kawczyńskiej i Maćka Feligi rozpoczęły się przygotowania do przedstawienia, w którym wezmą udział wszystkie dzieciaki. Ćwiczone były pierwsze kroki choreografii i słowa piosenki, które zostały przygotowane specjalnie na potrzeby finałowego spektaklu. Jak będzie wyglądała kraina muminków wyczarowana przez uczestników zajęć i instruktorów? O tym dowiedzą się rodzice w ostatnim dniu warsztatów, gdyż już dzisiaj zostali zaproszeni na to wyjątkowe przedstawienie.


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka


Szersza fotorelacja dostępna jest na Facebooku —> TUTAJ

More

Ułatwienia dostępu