“Zima muminków” – Zimowe Warsztaty

Zimowe Warsztaty Artystyczne – Zima muminków. Dzień 2.

Dzieci podzielone na cztery grupy, którym same nadały nazwy – “Tigery”, “Gepard”, “Kotki”, “Pieski”, coraz intensywniej pracują nad finałowym spektaklem o muminkach, który zaprezentują rodzicom w piątek. Instruktorzy i cały impresariat Sochaczewskiego Centrum Kultury, dwoją się i troją, by podczas tych przygotowań nie pozwolić dzieciom na nudę. Nie sposób pokazać na zdjęciach wszystkich dzisiejszych aktywności, ale postaramy się choć trochę przybliżyć poszczególne zajęcia.


Jako pierwsze zajęcia teatralne prowadzone przez reżysera Dawida Żakowskiego. To tu dzieci rozpoczęły wspólną pracę nad fabułą spektaklu. Pracę przez zabawę oczywiście! Nie obyło się też bez walki na poduszki. Zajrzyjmy wspólnie do teatralnego świata muminków.
Podczas drugiego dnia warsztatów dzieci przygotowywały się do piątkowego spektaklu także pod kątem wokalnym i muzycznym. Na zajęciach “Sopranem i basem” prowadzonych przez instruktora wokalno-teatralnego SCK – Jolę Kawczyńską, wszyscy uczyli się piosenki, którą z pewnością usłyszymy w przedstawieniu. Pojawiło się też wiele ciekawych instrumentów. Które i w jaki sposób zostaną wykorzystane w przedstawieniu przekonamy się już niebawem.
Zajrzyjmy jeszcze do kolorowego świata muminków, który dzieci wyczarowały razem z instruktorem zajęć plastycznych, artystą Arturem Jeziorskim. Drugiego dnia warsztatów zajęcia opierały się głównie na malowaniu na szkle. Powstały piękne prace, które w dużej mierze nawiązywały do dzisiejszego święta zakochanych. Była też niespodzianka – wszyscy otrzymali kolorowe serduszka, wydrukowane na drukarce 3D. Walentynkowy akcent pojawił się także w holu, gdzie pojawiła się walentynkowa poczta.
W trakcie przerw między zajęciami również wiele się działo! Był czas na przekąski i zebranie sił na kolejne atrakcje, ale i na zabawę. Wiele radości sprawiła dzieciom wszystkim dobrze znana gra “Raz, dwa trzy – baba Jaga patrzy”, o co zadbała Ania Wolińska. Dodatkowo, niespodziankę uczestnikom zajęć sprawili dziennikarze z Radio Victoria, którzy odwiedzili dzisiaj SCK w Boryszewie, by zrelacjonować Zimę Muminków. Było dużo śmiechu podczas zabawy balonami, a na łasuchów czekały pyszne “radiowe” krówki! Kilkoro dzieci udzieliło nawet wywiadu.Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka


Szersza fotorelacja dostępna jest na fanpage’u SCK na Facebooku.

More