“Folklor warszawski” – koncert Sochaczewskiej Orkiestry Akordeonowej

8 marca w wypełnionej do ostatniego miejsca sali widowiskowej SCK w Boryszewie wystąpiła Sochaczewska Orkiestra Akordeonowa pod dyr. Ludwika Skrzypka. Koncert zatytułowany “Folklor warszawski” odbył się z okazji Dnia Kobiet i dostarczył publiczności wielu wzruszeń.


W repertuarze znalazło się wiele szlagierów oddających klimat starej Warszawy. M.in. dobrze znane utwory Kapeli Czerniakowskiej i Kapeli z Chmielnej oraz popularne piosenki Stanisława Grzesiuka. Podczas koncertu pojawiły się też charakterystyczne dla muzyki akordeonowej tanga. Szczególnie gorące zostało przyjęte “Libertango” Astora Piazzolli.

Podczas koncertu “Folklor warszawski” Sochaczewskiej Orkiestrze Akordeonowej towarzyszył na scenie Andrzej Bujski, który swoim wokalem i anegdotami szybko zdobył serce publiczności. “Jesteśmy na wczasach”, “Bal na Gnojnej”, “Warszawa da się lubić”, “Zimny drań”, czy “Ta ostatnia niedziela” to tylko niektóre z piosenek, które podczas koncertu gorąco oklaskiwała publiczność. Znane szlagiery niosły się szerokim echem nie tylko ze sceny, ale również wśród widowni. Podczas koncertu nikogo nie trzeba było zachęcać do wspólnego śpiewania.


Tekst i zdjęcia: Iza StrzeleckaMore