Wernisaż XV wystawy Malujące Ewy

Za nami wernisaż XV wystawy z cyklu “Malujące Ewy”. 9 marca w Galerii “Trakt” w Sochaczewskim Centrum Kultury w Chodakowie odbyło się uroczyste jej otwarcie wystawy. W projekcie rokrocznie biorą udział artystki z terenu powiatu sochaczewskiego. W tym roku tematem przewodnim wystawy jest “Kobieca natura”, która natchnęła 23 twórców do uchwycenia na obrazach istoty kobiecości. Warto zaznaczyć, że w jubileuszowej edycji swoje prace zaprezentowali także panowie.


Uroczystość rozpoczęła się w sali widowiskowej, gdzie wszystkich twórców i licznie przybyłych sympatyków “Malujących Ew” przywitała Marta Wasilewska – kierownik Sekcji Twórczości Przestrzennej i Sztuk Pięknych SCK. Każdy z artystów otrzymał oficjalne podziękowania oraz jubileuszową statuetkę wykonaną przez artystkę Monikę Boruta-Sałacińską. Pamiątkowe dyplomy i statuetki wręczyła twórcom kierownik Referatu Kultury i Turystyki Urzędu Miasta – Katarzyna Orlińska.

Podczas jubileuszowej edycji pojawiło się wiele wspomnień. Część z nich przytoczyła Barbara Jachimowicz – pomysłodawczyni “Malujących Ew” podkreślając, że bardzo się cieszy, że cykl ten jest kontynuowany i twórców wciąż przybywa. W tym roku swoje prace na wystawie zaprezentowali: Elżbieta Danuta Lipska, Danuta Sawa, Włodzimierz Chilicki, Grażyna Gatys, Anna Matusiak, Ewelina Wasilewska, Alicja Zakrzewska, Hanna Kantorska, Hanna Pietrzak, Mirosława Pabiś, Bogumila Nowak, Elżbieta Duńska, Barbara Jachimowicz, Zbigniew Sykurski, Cecylia Charążka, Jolanta Małczak, Halina Szymańska, Blanka Krzemińska, Hanna Zielińska, Jadwiga Urbaniak, Bożena Kalkowska, Karolina Derda i Barbara Derda. Obrazy przykuwają uwagę różnorodnością i mnogością interpretacji tematu wystawy. Oprawę artystyczną spotkania zapewnił zespół Abstrakt, który w choreografii Moniki Osieckiej-Jaworskiej również pięknie zinterpretował naturę kobiet. Tancerki trafnie odwzorowały swoim tańcem bogaty wachlarz kobiecych emocji.


Po części oficjalnej był czas na wspólne rozmowy i wspomnienia, które toczyły się przy lampce szampana. Nie zabrakło też jubileuszowego tortu. Galeria Trakt kolejny raz wypełniła się nie tylko pięknymi pracami ale i przyjazną atmosferą, która zawsze towarzyszy sochaczewskim artystom.


Wystawa “Kobieca natura” czynna jest w Galerii TRAKT do 30 marca. Zachęcamy do zwiedzania ekspozycji.


Tekst i zdjęcia: Iza StrzeleckaSzersza fotorelacja dostępna jest na Facebooku —> TUTAJMore