Wernisaż wystawy Emilii Zielińskiej

26 stycznia, podczas otwarcia wystawy „Misz-Masz”, galeria ZeDeK wypełniła się sztuką z najwyższej półki. Swoją twórczość zaprezentowała artystka, malarka, ilustratorka oraz instruktorka zajęć plastycznych w Sochaczewskim Centrum Kultury – Emilia Zielińska. Ekspozycja nosi tytuł „Misz-Masz” i prezentuje ponad dwadzieścia obrazów wykonanych techniką olejną, akrylową i pastelami suchymi. Artystka zaprezentowała także ilustracyjne dedykowane dzieciom.


Licznie przybyłych na wernisaż gości przywitał dyrektor Sochaczewskiego Centrum Kultury Artur Komorowski, podkreślając, że to wielka radość, iż prace tak utalentowanej artystki mogą być prezentowane w Sochaczewskim Centrum Kultury. Satysfakcja jest tym większa, że Emilia Zielińska prowadzi w SCK pracownię plastyczną „Wytwórnia”, gdzie swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z dziećmi i młodzieżą.


Gratulacje i słowa uznania w imieniu swoim i burmistrza Sochaczewa Piotra Osieckiego, przekazała artystce sekretarz miasta dr Joanna Niewiadomska-Kocik: „Ludzie którzy obcują ze sztuką i z artystami są uprzywilejowani. Są też ludźmi szczęśliwymi i uśmiechniętymi o czym świadczy aura która dzisiaj nam towarzyszy. Możemy czuć się uprzywilejowani, bo to niezwykle piękne i cenne zjawisko, kiedy osoba która przekazuje swoją wiedzę i prezentuje to co ma do powiedzenia, daje jednocześnie odbiorcom powód do przemyśleń o sztuce”.


Twórczość Emilii Zielińskiej niewątpliwie skłania do refleksji. Wywołują ją zarówno prezentowane wizerunki ptaków, jak i portrety na których artystka uwieczniła swoich najbliższych. Niezależnie od techniki jaką zostały wykonane, wszystkie prace zachwycają niezwykłym realizmem i dbałością o szczegóły. Pieczołowity proces twórczy skutkuje zachwytem u odbiorców, którzy podczas wernisażu zwracali uwagę na wyjątkową precyzję wykonania obrazów. To nie pierwsza wystawa artystki w Sochaczewskim Centrum Kultury, ale pierwsza na której zostały pokazane prace dedykowane dzieciom. Kolorowe ilustracje wykonane pastelami i techniką mieszaną wywołują wiele pozytywnych emocji. Nie tylko u najmłodszych.


„To ogromny zaszczyt, że w galerii ZeDeK ponownie możemy podziwiać obrazy Emilii Zielińskiej. W zdecydowanej większości są to prace przygotowane specjalnie na tę wystawę. Zapraszamy do rozkoszowania się bogactwem twórczości i niewątpliwym talentem artystki” – mówiła podczas wernisażu kurator wystawy Marta Wasilewska.


Wystawie „MiszMasz” towarzyszy bardzo pozytywny przekaz. Z jednej strony, obrazy wywołują u oglądających refleksje. Z drugiej – pokazują radosny, witalny aspekt życia, którym artystka dzieli się z odbiorcami. Warto tego doświadczyć osobiście. Wystawa Emilii Zielińskiej dostępna jest do połowy marca. Zapraszamy do galerii ZeDeK w SCK przy ul. 15 Sierpnia 83, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00. Wstęp wolny.


Tekst i zdjęcia: Iza StrzeleckaMore

Ułatwienia dostępu