Wyniki Konkursu Wielkanocnego

8 kwietnia w Galerii Trakt rozstrzygnięty został Wielkanocny konkurs plastyczny na kartkę świąteczną i ozdobę wielkanocną.

Na konkurs wpłynęło 98 prac z placówek z terenu miasta i powiatu sochaczewskiego (54 ozdoby wielkanocne, 56 kartek wielkanocnych, 12 prac nie spełniało warunków regulaminu).


Komisja w składzie:

  • Marta Wasilewska – kierownik Sekcji Twórczości Przestrzennej i Sztuk Pięknych SCK
  • Monika Boruta-Sałacińska – artysta plastyk, instruktor plastyki SCK
  • Emilia Zielińska – artysta malarz, instruktor zajęć plastycznych SCK

podkreśla wysoki poziom i różnorodność prezentowanych prac, bogactwo pomysłów oraz indywidualne interpretacje plastyczne. Jury doceniło samodzielność wykonania prac, naturalność, dobór materiałów i oryginalne podejście do tematu. Komisja zwracając również uwagę na kultywowanie tradycji ludowej, przyznała następujące nagrody:


PRACA MALARSKA

  • KATEGORIA I: Przedszkola (3-6 lat)

I Nagroda – Józef Żakowski – Kolorowe Żuczki

II Nagroda – Oktawian Ploch – Miejskie Przedszkole nr 1

III Nagroda – Michalina Kowalska – Kolorowe Żuczki

Wyróżnienia:

Alicja Łukasik – Niepubliczne Przedszkole im. Aniołów Stróżów

Alicja Ciechomska – Miejskie Przedszkole nr 6

Leon Osiński – Miejskie Przedszkole nr 6

Maciej Kosmała – Przedszkole Wesołe Tuptusie

Julia Grzybowska – Miejskie Przedszkole nr 1

  • KATEGORIA II: Klasy I-III (7-9 lat)

I Nagroda – Gabriel Barański – Szkoła Podstawowa Młodzieszyn

II Nagroda – Magdalena Samson – Szkoła Podstawowa Młodzieszyn

III Nagroda – Aurora Krasnowa – Szkoła Podstawowa Młodzieszyn

Wyróżnienia:

Michalina Sławińska – Szkoła Podstawowa Nowa Sucha

Zuzanna Wójcicka – Szkoła Podstawowa Kąty


OZDOBA WIELKANOCNA

  • KATEGORIA III: Klasy IV-VI (10-12 lat)

I Nagroda – Aleksander Wiśniewski -Szkoła Podstawowa Młodzieszyn
II Nagroda – Filip Jarosz – Szkoła Podstawowa Nowa Sucha
III Nagroda – Lena Wojciechowska – Szkoła Podstawowa nr 3

Wyróżnienia:

Kateryna Buhai – Szkoła Podstawowa Paprotnia

Hanna Grefkowicz – Szkoła Podstawowa Nowa Sucha
Krzysztof Niewiadomski – Szkoła Podstawowa Paprotnia

  • KATEGORIA IV: Klasy VII-VIII (13-15 lat)

I Nagroda – Aleksandra Kochańska – Szkoła Podstawowa Brzozów
II Nagroda – Maja Kochańska – Szkoła Podstawowa Brzozów
III Nagroda – Jakub Bajnerman – Szkoła Podstawowa nr 3
Wyróżnienie:
Mateusz Połeć – Szkoła Podstawowa nr 6


GRATULUJEMY!


Fot. Iza Strzelecka


More