Wielkanocny Konkurs Plastyczny

Zapraszamy do udziału w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym, który skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 3-15 lat.


Wielkanoc to długo wyczekiwany czas rodzinnego ciepła i miłości który kończy okres Wielkiego Postu.  Święta Wielkanocne obfitują w tradycje oraz zwyczaje, których wiele nadal jest kultywowanych. Niedziela Palmowa, Droga Krzyżowa w Wielki Piątek, tradycyjna wielkanocna święconka, Msza rezurekcyjna, potrawy na śniadanie wielkanocne czy wreszcie śmigus-dyngus to powszechnie znane wielkanocne obyczaje. Nasze tradycje wielkanocne są tak bogate i oryginalne, że warto je przekazywać najmłodszym pokoleniom, niech one czerpią z tego źródła, które ubarwia codzienne życie. Zachęcamy zatem do wykonania dowolnej ozdoby wielkanocnej lub namalowania sceny zmartwychwstania, a inspiracją niech będzie tradycyjna pieśń wielkanocna “Chrystus zmartwychwstan jest”.Prace oceniane będą przez Jury z podziałem na kategorie:

Praca malarska
Kat. I: przedszkola / 3-6 lat
Kat. II: klasy 1-3 / 7-9 lat

Ozdoba wielkanocna

Kat. III – klasy 4-6 / 10-12 lat

Kat. IV – klasy 7-8 / 13-15 lat


WIELKANOCNY KONKURS PLASTYCZNY – REGULAMIN – Pobierz

WIELKANOCNY KONKURS PLASTYCZNY – KLAUZULA RODO – Pobierz


Prace należy składać osobiście w sekretariacie SCK przy ul. Chopina 101, w terminie do 28 marca.


Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 8 kwietnia o godz. 12.00 w galerii TRAKT w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101.