Czerwone Gitary – koncert

Zapraszamy na koncert zespołu Czerwone Gitary, który odbędzie się 24 maja o godz. 18.00 w Sochaczewskim centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83.


Czerwone Gitary to legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Ich wielkie przeboje znają i śpiewają wszystkie pokolenia Polaków. Ich koncerty ciągle przyciągają tłumy fanów. Zespół powstał w 1965 roku w Gdańsku z inicjatywy Bernarda Dornowskiego, Jerzego Kosseli, Krzysztofa Klenczona, Seweryna Krajewskiego, Jerzego Skrzypczyka i Henryka Zomerskiego. Na przestrzeni lat skład grupy niejednokrotnie się zmieniał, jednak hity Czerwonych Gitar łączą wiele pokoleń. Największa popularność zespołu przypadła na pierwsze 5 lat działalności. To właśnie z tego okresu pochodzą wielkie hity, które wszyscy znają “Taka jak ty”, “Historia jednej znajomości”, “Nikt na świecie nie wie”, “Biały krzyż”, “Wróćmy na jeziora”, “Gdy kiedyś znów zawołam cię”, “Kwiaty we włosach”, “Powiedz stary gdzieś ty był”, “Jesień idzie przez park”.


Do tej pory grupa wydała 15 albumów studyjnych, za które zdobyła wiele nagród, między innymi trofeum “MIDEM” w Cannes we Francji, za największą liczbę sprzedanych płyt w kraju, z którego pochodzi wykonawca; Marmurowy Krążek – nagrodę za największą ilość sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii, wiele złotych płyt i nagród na Festiwalu w Opolu


Obecnie zespół Czerwone Gitary tworzą:

Jerzy Skrzypczyk – perkusja, śpiew

Arkadiusz Wiśniewski – gitara basowa i śpiew

Mieczysław Wądołowski – gitara akustyczna, śpiew

Marek Jabłoński – gitara solowa

Marcin Niewęgłowski – gitara solowa, śpiew


Sochaczewskie Centrum Kultury nie prowadzi sprzedaży i dystrybucji biletów.

Za w/w kwestie odpowiada organizator koncertu: Agencja Opus Art Płock, tel.515 922 426

Bilety online do nabycia na stronie: kupbilecik.pl


More