Art Show – Dni Sochaczewa

2 czerwca w amfiteatrze w ramach Dni Sochaczewa Sochaczewskie Centrum Kultury zaprezentowało trzygodzinny program artystyczny “Art Show” oparty na muzyce, tańcu, śpiewie oraz dobrej zabawie. Nie zabrakło też konkursów, w których można było sprawdzić swoją wiedzę i wygrać nagrody.


W fantastycznym stylu zaprezentowały się uczestniczki zajęć wokalnych, prowadzonych w Sochaczewskim Centrum Kultury. Karolina Kośmider, Agata Kośmider, Alicja Markiewicz, Zuzanna Jabłońska, Julia Kasińska i Amelia Starzyńska będące uczestniczkami Klubu Piosenki prowadzonego przez Jolantę Kawczyńską oraz Kinga Kujawa ze Studia Wokalnego prowadzonego przez Piotra Milczarka dały popis nie tylko swojego niewątpliwego talentu, ale też ogromnego scenicznego wdzięku. dziewczęta wykonały takie piosenki jak: “Tyle słońca w całym mieście”, “Meluzyna”, “Na skrzydłach roztańczonych marzeń”, “Naprawdę chcę”, “Pierwszy raz jak sięga pamięć” czy “Piosenka księżycowa”.


Nie zabrakło też spokojniejszych melodii. Do krainy łagodnych dźwięków zaprosił publiczność zespół ANSAMBLE, który zaprezentował piękne piosenki m.in. z nurtu poezji śpiewanej. Jolanta Kawczyńska, Katarzyna Proch i Paweł Wesołowski swoim występem rozkołysali słuchaczy wykonując piosenki z dobrym tekstem m.in. z repertuaru Andrzeja Sikorowskiego, Krystyny Prońko oraz zespołów Pod Budą i Wawele.


Podczas Dni Sochaczewa na scenie amfiteatru nie mogło zabraknąć też grup tanecznych. Świetny występ zaserwował publiczności zespół Abstrakt działający pod kierunkiem Moniki Osieckiej-Jaworskiej. Na scenie zaprezentowały się wszystkie grupy zespołu. Była to prawdziwa eksplozja dynamicznego, kolorowego tańca. Dzieciaki zachwyciły publiczność zarówno choreografią jak i kolorowymi strojami, które dodatkowo podkreśliły to wyjątkowe taneczne widowisko. Kolejny taneczny akcent to występ dzieci i młodzieży reprezentujących Szkołę Taca Mandaryna Dance Studio. Działająca w SCK pod okiem “Mandaryny” grupa hip-hopowa rozrasta się w bardzo szybkim tempie, przez co na scenie amfiteatru zaprezentowało się kilkudziesięcioro młodych tancerzy. Był to nie tylko fantastyczny pokaz energetycznego, żywiołowego tańca uchwyconego w ciekawych choreografiach, ale też ogromnej miłości do hip-hopu, którą dało się poczuć podczas występu każdej grupy wiekowej.


W ramach programu “Art Show” na scenie amfiteatru gościnnie wystąpiły zespoły cheerleaderek. Przed publicznością zaprezentowały się dwie grupy ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sochaczewie przygotowane przez Katarzynę Proch – “Twenty” (zdobywcy wyróżnienia w II Powiatowym Konkursie Cheerleaders Teams) oraz “Buldożery” (zdobywcy I miejsca i nagrody specjalnej w II Powiatowym Konkursie Cheerleders Team oraz wyróżnienia w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Kulturomaniak w Mrozach). Obydwa zespoły swoim żywiołowym występem rozgrzały widownię, której taniec połączony z akrobatyką bardzo przypadł do gustu. Fantastyczny pokaz zapewniła także grupa “RED FIRE” prowadzona przez Katarzynę Proch (zdobywcy I miejsca na Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych organizowanym przez Koncekie Centrum Kultury). Sochaczewianie mogli już kilka razy podziwiać zespół podczas różnych wydarzeń sportowych na terenie naszego miasta. Dziewczęta udowodniły, że nie tylko świetnie dopingują zawodników i podtrzymują energię kibiców podczas meczów, ale także są w stanie zachęcić sochaczewską publiczność do fantastycznej zabawy w amfiteatrze. Efektowny taniec przeplatany akrobatyczno-gimnastycznymi elementami, wywołał entuzjastyczny aplauz na widowni.


Na scenie amfiteatru pojawił się także Teatr z Dialogiem. Tym razem jego twórczynie – Magdalena Franaszek-Niewiadomska, Anna Wolińska i Jolanta Kawczyńska, z właściwym sobie wdziękiem wcieliły się w rolę prowadzących blok programowy SCK. Przygotowały też konkursy skierowane do publiczności. Na aktywnych widzów czekały nagrody. O wesoły nastrój widzów zadbał także dobrze znany dzieciom “Wujcio Wariatuńcio” czyli Piotr Milczarek. Podczas integracyjnej zabawy “Kolorowo i wesoło” widzowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i wygrać nagrody.


Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka


Szersza fotorelacja dostępna jest na Facebooku SCK —> TUTAJ


More

Ułatwienia dostępu