Ikony popu na jazzowo – Laura Jazz Band

“Ikony popu na jazzowo” to tytuł koncertu, który odbył się 13 maja w Klubie Kontrast. W muzyczną podróż śladami największych światowych gwiazd popu zabrał publiczność zespół Laura Jazz Band. Sala klubowa Sochaczewskiego Centrum Kultury wypełniła się zarówno fantastyczną muzyką jak i gośćmi, którzy licznie przybyli na ostatni przed wakacjami koncert.


Laura Jazz Band występuje na scenie od 10 lat. Muzycy od samego początku brali na warsztat znane utwory popowe, aranżując je na jazzowo. Sochaczewskiej publiczności zaprezentowali przeboje takich artystów jak Michael Jackson, Lady Gaga, Chris Isaak, Madonna, Jennifer Lopez, Dawid Bowie, zespół Eurythmics … można by jeszcze długo wymieniać. Repertuar bardzo wdzięczny, ale też wymagający, bo czasem trudno jest zmierzyć się z legendą. Tym bardziej wielkie brawa dla zespołu, bo poradził sobie wyśmienicie. Słowa uznania nie tylko za odwagę ale przede wszystkim za pomysł na świeże, ciekawe, zaskakujące aranżacje.

Laura Godziejewska (wokal) fantastycznie odnalazła się zarówno w lirycznych balladach, jak i w tych bardziej energetycznych piosenkach. Oczarowała publiczność muzykalnością, ciekawą interpretacją i ogromnym wdziękiem scenicznym, którego nie sposób jej odmówić. Publiczność entuzjastycznie reagowała także na solówki Jacka Prokopowicza (fortepian), dobrze znanego “kontrastowiczom” z kilku innych koncertów. Całość świetnie dopełnił kontrabasista Piotr Rodowicz. Laura Jazz Band dał z siebie wszystko żeby był to niezapomniany wieczór. I udało się. Świetna energia płynąca ze sceny udzieliła się słuchaczom. Koncert zakończył się podwójnym bisem. I aż żal było się rozstać…Tekst i zdjęcia: Iza Strzelecka


More