KONKURSY

Zapraszamy do udziału w odbywających się cyklicznie w Sochaczewskim Centrum Kultury konkursach, przeglądach i festiwalach.


Kontakt: konkursy@sck.sochaczew.pl


Powiatowy Konkurs Plastyczny “PLASTEK”

Konkurs skierowany do uzdolnionych plastycznie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Każda edycja ma określony temat, w ramach którego uczestnicy przygotowują prace plastyczne, poddawane ocenie jury. Wyróżnione i nagrodzone prace prezentowane są na wystawie w Galerii TRAKT.

XXVI edycja

XXVII edycja


Konkurs Wakacyjnej Piosenki Inscenizowanej ZIELONY CHODACZEK

Przegląd skierowany do młodzieży oraz dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Mogą wziąć w nim udział soliści i zespoły wokalne. Ich zadaniem jest wykonanie na scenie jednej piosenki w języku polskim. Celem konkursu jest integracja środowisk szkolnych oraz przedszkolnych poprzez popularyzowanie piosenek żeglarskich, harcerskich, turystycznych i ludowych. Konkurs ma także na celu promowanie młodych talentów. Oceniane są walory głosowe, interpretacja, muzykalność oraz ogólny wyraz artystyczny.

Edycja 2019

Edycja 2021 – online

Edycja 2022

Edycja 2023

Edycja 2024


Wiosenne Spotkania Taneczne

Konkurs skierowany do młodzieży i dzieci, które lubią tańczyć i chcą zaprezentować się na profesjonalnej scenie przed publicznością. Wydarzenie ma na celu popularyzację różnych form tanecznych, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci poprzez bezpośrednie kontakty z tańcem i muzyką oraz propagowanie aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

Edycja 2019

Edycja 2023

Edycja 2024


Plastyczny Konkurs Wielkanocny

Konkurs adresowany jest do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Zadaniem uczestników jest wykonanie ozdoby świątecznej i/lub kartki wielkanocnej, ilustrującej tekst pieśni dołączony w regulaminie konkursu.

Edycja 2023

Edycja 2024


Konkurs Piosenki Ludowej “Zlot FOLK”

Konkurs wokalny skierowany do zespołów dzieci i młodzieży z terenu powiatu sochaczewskiego. Prezentacja konkursowa powinna bazować na twórczości ludowej. Zespoły mogą prezentować śpiew, taniec, zabawy, obrzędy, zwyczaje czy wyliczanki ludowe.

Edycja 2021 – online

Edycja 2022

Edycja 2024


Mały Konkurs Recytatorski

Konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zadaniem uczestników jest prezentacja na scenie wierszy lub fragmentów prozy. Pierwszym etapem są eliminacje miejsko-gminne, których laureaci zapraszani są do udziału w wojewódzkim konkursie – Warszawska Syrenka.

Edycja 2019

Edycja 2021 – online

Edycja 2022

Edycja 2024


Konkurs plastyczny dla dzieci “Portret mamy”

Konkurs z okazji Dnia Matki, skierowany do uczniów szkół podstawowych. Zadaniem uczestników jest stworzenie portretu mamy. 

Edycja 2020

Edycja 2021

Edycja 2022

Edycja 2023


Konkurs plastyczny “Mama, Tata i Ja”

Konkurs skierowany do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Tematem konkursu jest praca malarska przedstawiająca portret rodziny. Zadaniem uczestników jest namalowanie rodziców, siebie i rodzeństwa, ukazanie rodziny w codziennym życiu, przedstawienie wspólnie spędzanych chwil.

Edycja 2024


Konkurs plastyczny “Bo rodzina to jest siła”

Tematem konkursu jest rodzina, zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej ukazującej wartość jaką za sobą niesie.

“Bo rodzina to jest siła” – konkurs dla dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół podstawowych

“Bo rodzina to jest siła B&W” – konkurs dla młodzieży w wieku 16-19 lat


Konkurs “Wyglądasz znajomo”

Konkurs skierowany jest zarówno do małych, jak i starszych miłośników twórczej zabawy. Zadaniem uczestników jest ucharakteryzowanie się na swojego idola i uwiecznienie metamorfozy na zdjęciu.

Edycja 2020

Edycja 2022


Powiatowy konkurs fotograficzny “Trzy żywioły”

Konkurs przeznaczony jest dla osób zajmujących się fotografią nieprofesjonalnie. Zadaniem uczestników jest uchwycenie piękna żywiołów na fotografii.

Edycja 1 – ZIEMIA

Edycja 2 – WODA

Edycja 3 – POWIETRZEPowiatowy Konkurs Fotograficzny “Cztery pory roku”

Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Zadaniem uczestników jest uwiecznienie na fotografii aktualnej pory roku.

Edycja 1 – Zima

Edycja 2 – Wiosna

Edycja 3 – Lato
Edycja 4 – Jesień


Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek “Hej! Kolęda, kolęda”

Konkurs wokalny skierowany do małych solistów – przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Zadaniem uczestników jest zaśpiewanie kolędy/pastorałki/piosenki świątecznej. Wykonawcy mogą występować a capella, z akompaniamentem lub “na żywo”. Nadesłane nagrania zostaną poddane ocenie jury. 

Edycja 2021 – online


Konkurs Piosenki Patriotycznej “POLSKIE DROGI”

Konkurs wokalny o tematyce patriotycznej, skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 19 lat. Zadaniem uczestników jest wykonanie (indywidualnie lub w zespołach) jednej piosenki patriotycznej w języku polskim. Wszystkie występy poddawane są ocenie jury.

Edycja 2020 – online

Edycja 2021

Edycja 2022

Edycja 2023Konkurs na Kartkę Świąteczną Wielkanocną/Bożonarodzeniową

Konkurs odbywa się dwa razy w roku i tematycznie nawiązuje do Świąt Wielkanocnych oraz do Świąt Bożego Narodzenia. Skierowany jest do przedszkolaków i uczniów szkół, którzy wykorzystując swoje zdolności plastyczne i manualne, przygotowują kartki świąteczne oceniane przez jury.

Edycja 2019

Edycja 2020 – online

Edycja 2021

Edycja 2022 – Wielkanoc

Edycja 2022 – Boże Narodzenie

Edycja 2023 – Boże Narodzenie


Konkurs “Dzień Piosenki Poetyckiej – Zimowe Ogrody”

Konkurs dla miłośników piosenki poetyckiej – wokalistów i zespołów, skierowany do młodzieży oraz dorosłych. Jego celem jest promowanie młodych talentów, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego, rozwijanie wrażliwości artystycznej u wykonawców oraz wspieranie amatorskiego ruchu artystycznego. Konkurs połączony jest z warsztatami dla wszystkich uczestników, a jego zwieńczeniem jest koncert laureatów z gwiazdą wieczoru.

Edycja 2020

Edycja 2021

Edycja 2022


Ułatwienia dostępu